Малайзія хоче запровадити «дипломатію орангутанів», щоб не втратити імпортерів пальмової олії
Малайзія планує запровадити «дипломатію орангутанів» у своїх відносинах з основними країнами-імпортерами пальмової олії. Тварин даруватимуть, щоб показати, що держава прагне зберегти біорізноманіття.
Про це пише Reuters.
Цей план подібний до китайської «дипломатії панд» — практики відправлення великих панд із Китаю в інші країни як інструмент дипломатії. Тварин використовують, щоб заслужити прихильність, винагородити друзів і покарати супротивників.
Пропозиція з'явилася після того, як Європейський Союз торік схвалив заборону на імпорт товарів, пов'язаних з вирубкою лісів, що може зашкодити пальмовій олії. Малайзія, другий за величиною виробник пальмової олії у світі, назвала закон дискримінаційним.
Міністр плантацій та сировинних товарів Джохарі Абдул Гані заявив, що країна запропонує дарувати орангутанів торговим партнерам, особливо великим імпортерам, як-от ЄС, Індія та Китай, у межах дипломатичної стратегії.
«Це доведе світовій спільноті, що Малайзія прагне збереження біорізноманіття. Малайзія не може застосувати оборонний підхід до питання пальмової олії. Замість цього нам потрібно показати країнам світу, що Малайзія є стійким виробником олійної пальми і прагне захищати ліси та екологічну стійкість», — заявив міністр.
Водночас зоозахисники закликали уряд розглянути альтернативні заходи для збереження середовища проживання орангутанів та покращення сталого виробництва пальмової олії.
Нині орангутани перебувають під загрозою зникнення, на острові Борнео їх проживає менше ніж 105 тисяч, каже природоохоронна група WWF. Філія організації в Малайзії закликала заборонити перетворення лісів, де і проживають тварини, на плантації.
Окрім того, «дипломатія орангутанів» викликала занепокоєння щодо впливу на їхню популяцію. WWF вважає, що треба надати перевагу ініціативі зі збереження орангутанів і залучити до цього торгових партнерів Малайзії, а не вивозити тварин з країни.
- Поділитися: