Палата представників США проголосувала за примусове постачання зброї до Ізраїлю

Очолювана республіканцями Палата представників США ухвалила законопроєкт, який змусить президента Джо Байдена надіслати зброю Ізраїлю. Раніше він затримував постачання бомб через побоювання, що від них постраждають цивільні палестинці.
Про це повідомляє Reuters.
Закон про підтримку Ізраїлю схвалений 224 голосами проти 187.
Очікується, що закон не набуде чинності, бо його не підтримає Сенат. Але ухвалення такого документа Палатою представників підкреслило глибокі розбіжності в США щодо політики Ізраїлю в рік виборів американського президента, підкреслює видання.
Республіканці звинуватили Байдена в тому, що він відвернувся від Ізраїлю, коли зіткнувся з широкими пропалестинськими протестами.
Демократи своєю чергою звинуватили республіканців у політичній грі, заявивши, що ті спотворюють позицію Байдена щодо Ізраїлю.
Ізраїль, який десятиліттями отримував американську військову допомогу, все ще має отримати зброю від США на мільярди доларів, попри затримку відправлення однієї партії бомб. Нещодавно Держдепартамент повідомив про передачу Ізраїлю зброї ще на 1 мільярд доларів.
Більше контексту
Ізраїльські танки 7 травня ввійшли до міста Рафах, що на півдні Сектору Гази, майже досягнувши кордону з Єгиптом. Незадовго до того Ізраїль завдав ударів по об’єктах палестинського угруповання ХАМАС на сході Рафаха.
Вважається, що в самому місті переховуються понад мільйон палестинців. США запропонували стриману підтримку з виведення бойовиків ХАМАСу із району Рафаха, але попередили, що їхня позиція може змінитися, якщо наступ Ізраїлю розшириться або якщо доставлення гуманітарної допомоги палестинцям буде ускладнене на тривалий період. Паралельно США будували пірс для постачання допомоги до Сектору Гази.
8 травня Білий дім підтвердив затримку передачі бомб вагою 2000 і 500 фунтів через побоювання, що Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) може використати їх у густонаселеному місті, як це було в інших частинах анклаву.
Перед тим, як зайти в місто Рафах, Ізраїль відкинув можливість підписання мирної угоди з палестинським угрупованням ХАМАС. На думку прем'єр-міністра, прийняття вимог ХАМАСу лише наблизить наступний конфлікт і дозволить бойовикам здійснити нову «різанину» в майбутньому. Єгипетські та катарські посередники кілька разів намагалися змусити Ізраїль і ХАМАС домовитися про нове припинення вогню та угоду щодо заручників.
- Поділитися: