Замах на Фіцо: слідство перевіряє імовірну причетність інших осіб
Словацькі слідчі перевіряють версію замаху на прем’єр-міністра Роберта Фіцо, згідно з якою нападник діяв не сам. Водночас життю пораненого урядовця більше нічого не загрожує.
Про це пишуть словацькі видання Aktuality та Dennik.
За словами міністра внутрішніх справ Словаччини Матуша Шутая-Ештока, підозри, що нападник мав співучасника, засновані на тому, що через дві години після замаху на Фіцо історію спілкування підозрюваного у Facebook видалили.
А втім, як стверджує очільник МВС, сам нападник її видалити не міг, також цього не могла зробити і його дружина, бо вона, мовляв, не мала технічного доступу. Тож слідство не виключає, що нападник обговорював замах із кимось зі свого оточення, а потім і діяв не сам.
Тим часом у лікарні, де перебуває поранений Фіцо, запевняють, що його стан уже поза загрозою для життя. Однак для повного відновлення потрібен тривалий час. За словами міністра оборони Словаччини Роберта Каліняка, одужання прем’єра займе щонайменше кілька тижнів.
Напад на Фіцо
15 травня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо разом з іншими урядовцями прибув на нараду до міста Гандлова. За даними ЗМІ, коли прем'єр вийшов до людей, які чекали його під будівлею, пролунали постріли.
Фіцо зазнав кількох поранень — нібито в кінцівки, груди та живіт. Через загрозу життю його гелікоптером транспортували до лікарні в місті Банська Бистриця, бо до Братислави занадто далеко. Там посадовця прооперували.
Як зазначається, в Роберта Фіцо стріляв 71-річний Юрай Цінтула — письменник та засновник літературного клубу в місті Левіце. У 2016 році він працював у приватній охоронній службі, але пішов після здійсненого нападу в торговому центрі.
Журналісти з’ясували, що Цінтула може бути пов’язаний з проросійським воєнізованим угрупованням «Словацькі солдати». Ця організація співпрацювала зі словацьким відділенням «Нічних вовків» — російським мотоклубом і неофіційною воєнізованою організацією російського уряду. «Словацькі солдати» підкреслювали свою нібито «пронаціональну орієнтацію», водночас виступаючи проти «нацизму та фашизму».
Сам Цінтула заявив, що напав на прем’єр-міністра Фіцо, бо не згоден з політикою уряду Словаччини. Чоловікові загрожує від 25 років за ґратами до довічного ув'язнення.
- Поділитися: