У деяких школах Німеччини почнуть вивчати українську як другу іноземну
З наступного навчального року в школах федеральної землі Гессен у Німеччині планують розпочати вивчення української як другої іноземної мови.
Про це пише Deutsche Welle.
Земельне міністерство у справах культів, яке відповідає також за освіту та культуру, оголосило конкурс на пошук майбутніх спеціалістів та вчителів української мови.
Як зазначає видання, у Німеччині фіксуються непоодинокі випадки, коли українські школярі-біженці змушені залишати навчання в гімназіях та переходити до шкіл нижчого рівня саме через необхідність вчити німецьку та відсутність знань другої іноземної мови, окрім англійської.
Це, зокрема, позбавляє їх можливості отримати Abitur — німецький атестат, необхідний для вступу до вищого навчального закладу.
У школах інших федеральних земель уже існують окремі мовні програми для вивчення української мови, проте там вона не є обов'язковою для вивчення.
На початку вивчення української буде пілотним проєктом, який випробують у школах, де навчається багато українських учнів. Подібний проєкт наразі реалізується з турецькою мовою.
Українські біженці в Німеччині
Станом на кінець 2023 року в Німеччині були зареєстровані 1,132 мільйона громадян України, які прибули через війну. Протягом року їхня кількість зросла збільшилась на 87 тисяч, писало Deutsche Welle.
За даними опитування Федерального інституту народонаселення Німеччини разом із партнерськими організаціями, станом на липень 2023 року приблизно половина українських біженців (44%) планують залишитись у країні принаймні ще на кілька років або навіть назавжди. Це на 5% більше, ніж наприкінці літа 2022 року.
Більшість опитаних українських біженців у низці держав, зокрема у Німеччині, відповіли, що задоволені умовами проживання в новій країні. Майже половина навіть не проти отримати нове громадянство, а 34% респондентів зізналися, що вже не цікавляться інформацією про Україну.
- Поділитися: