Канада передасть Україні ракети CRV7, які просив Буданов
Канада невдовзі почне надсилати в Україну чергову партію військової допомоги, до якої, зокрема, ввійшли понад дві тисячі ракет CRV7, які закликав передати начальник ГУР Кирило Буданов.
Про це міністр оборони Канади Білл Блер сказав перед зустріччю міністрів оборони НАТО, передають «Укрінформ» та «Інтерфакс-Україна».
За його словами, Україна отримає 2,3 тисячі таких ракет, які раніше використовували канадські ВПС. Протягом останніх кількох місяців у Канаді проводили їх випробування, щоб переконатися в їхній справності.
Блер також анонсував подальшу передачу ще 80 тисяч ракет CRV7, які Україна отримає, коли їх перевірять на справність. Раніше керівник української розвідки Кирило Буданов закликав уряд Канади передати понад 83 тисячі ракет CRV7, які там планували утилізувати.
У канадському Міноборони розповіли, що Україна також отримає 50 нових канадських бронемашин підтримки. Чотири такі машини невдовзі відправлять до Європи, де цього літа українські військові навчатимуться їх використовувати.
Крім ракет і бронетехніки, Україна отримає від Канади додаткову кількість боєприпасів до стрілецької зброї, а також 29 дистанційних систем озброєння Nanuk для використання на легкоброньованій техніці.
Про канадські CRV7
Ці ракети розробили в Канаді під час Холодної війни. Їх вважали одними з найпотужніших ударних ракет класу «повітря — земля» свого часу. Під час війни в Афганістані вони все ще перебували на озброєнні країн-союзників.
Ними можна стріляти як із бойових літаків, так і з ударних гелікоптерів. Вони оснащені різними типами боєголовок — одна з яких, на 7,3 кілограма, здатна пробивати броньовані або дуже посилені цілі.
Понад 83 тисячі цих ракет зберігаються на складі боєприпасів канадських збройних сил. Канаді вони більше не потрібні, і вона вже обрала приватного підрядника для їхньої утилізації. Україна закликала передати ці ракети для українського війська.
Канадські посадовці заявили, що розглядають запит України, але попередили, що ракетам CRV7 вже десятиліття, і вони могли стати нестабільними, а отже — небезпечними для використання й транспортування. Згодом там розповідали, що лише 8 тисяч ракет з усіх мають боєголовки в хорошому стані, а решту планують використати як запчастини для української програми безпілотників.
- Поділитися: