Низка учасників Саміту миру шкодують, що росію не запросили. Кулеба відреагував

Глобальний саміт миру у Швейцарії, 15 червня 2024 року
Глобальний саміт миру у Швейцарії, 15 червня 2024 рокуОфіс президента

Низка країн-учасників Глобального саміту миру у Швейцарії, який організувала Україна, вважають, що для досягнення значного прогресу потрібна участь росії. Міністр закордонних справ України відповів, що кожна країна може висловити власну позицію.

Про це Дмитро Кулеба сказав у коментарі журналістам на полях зустрічі у Швейцарії, цитує «Радіо Свобода».

«Це не такий захід, який полюбляє росія. Щоб усі говорили, як то кажуть, в одну дудку з рф. Саме через такий відвертий діалог ми можемо прийти до правильних рішень. Я не бачу проблеми в тих коментарях... Головне, що ці країни приїхали, висловили підтримку “формули миру”, висловили підтримку зусиллям України з відновлення сталого і справедливого миру», — сказав Кулеба.

Міністр наголосив, що Україна пройде шлях до миру разом із цими країнами і є свідомою того, що в один момент доведеться говорити з росією.

«Але наша позиція дуже чітка: ми не дозволимо рф говорити мовою ультиматумів, як вона говорить зараз… Останній ультиматум путіна ніякого апетиту на саміті не викликав, тому що всі розуміють, що це було зроблено з однієї простою метою — створити таку собі піар-хвилю напередодні саміту… Йому (володимиру путіну — ред.) це не вдалося, тому серйозного ставлення до його пропозицій немає», — зазначив Кулеба.

Що передувало?

Reuters пише, що Туреччина та Саудівська Аравія, запрошені на Саміт миру, заявили, що для досягнення значного прогресу потрібна участь росії.

«Ми вважаємо, що є все більша потреба в комплексній та інклюзивній стратегії, яка застосовує дипломатію та переговори для забезпечення виконання вже вжитих заходів», — сказав міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан.

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Фейсал бін Фархан Аль Сауд закликав, щоб міжнародна спільнота заохочувала «усі кроки до серйозних переговорів». 

«Для цього будуть необхідні складні компроміси в ході дорожньої карти до миру», — сказав він.

Як зазначається, надії, що саміт покаже росію глобально ізольованою, також затьмарила відсутність Китаю на заході.