У ПАРЄ ухвалили резолюцію про виплату українцям допомоги за повернення на Батьківщину — Гончаренко

У Парламентській асамблеї Ради Європи підтримали резолюцію, яка передбачає надання фінансової допомоги українцям за повернення додому.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

Як зазначається, в ПАРЄ одностайно (56 голосами за) ухвалили резолюцію про заклик до Європи передбачити негайні та довгострокові політичні рішення для підтримки українців.

«Саме в цій резолюції я відстоював забезпечення виплат для ВПО та біженців в Європі. І нарешті це дотиснуто! Виплати будуть і соцдопомога також», — написав Гончаренко.

Народна депутатка Євгенія Кравчук зазначила, що серед іншого резолюція:

  • закликає до посилення політичної підтримки та надання необхідного фінансування для реалізації політики внутрішнього переміщення в Україні;
  • підтримує продовження дії Директиви ЄС про тимчасовий захист для українців та пошук довгострокових рішень для проживання переміщених осіб;
  • підтверджує право людей під тимчасовим захистом подавати заяву на отримання притулку та пропонує надання постійного проживання після трьох років перебування;
  • зазначає, що довгострокові програми підтримки ВПО, які проживають в Україні, повинні включати фінансову допомогу для забезпечення доступу до житла, зокрема соціального, а також кредити на відбудову приватного житла та іншу підтримку для пошуку довгострокових житлових рішень, зокрема шляхом стійкої реінтеграції на ринку оренди житла; а також психологічну підтримку.

Асамблея також зазначає, що повернення переміщених людей до своїх домівок може потребувати років підготовки, яку слід розпочинати вже зараз.

Окрім того, підкреслюється важливість створення можливостей для переміщених осіб в Україні зберігати та розвивати свою культурну спадщину. Держав-членів, які приймають ВПО з України, закликають:

  • полегшити доступ до власної спадщини, заохочуючи програми культурного обміну, партнерства, спільні мистецькі колаборації та організацію культурних фестивалів і виставок.
  • надавати підтримку та ресурси художникам, письменникам, музикантам та іншим працівникам культури шляхом фінансування ініціатив, грантів та програм резиденцій.
  • просувати українську мову, підтримуючи незалежних видавців та переклади української літератури, а також створюючи спеціальні книжкові полиці в бібліотеках.