Ізраїль підтвердив ліквідацію військового лідера ХАМАСу, який стояв за нападом 7 жовтня

Голова військового крила ХАМАС Мухаммад Дейф
Голова військового крила ХАМАС Мухаммад ДейфTimes of Israel

Армія оборони Ізраїлю оголосила, що змогла підтвердити ліквідацію командира військового крила ХАМАСу Мухаммада Дейфа.

Про це повідомила пресслужба ЦАХАЛу.

«Тепер ми можемо підтвердити: Мохаммед Дейф був ліквідований», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 13 липня армія Ізраїлю завдала авіаудару по гуманітарному району в Секторі Гази. Ціллю атаки був військовий лідер угруповання ХАМАС Мухаммад Дейф, а також Рафа Салама — командир бригади Хан-Юніс у складі ХАМАСу. Їх двох називають організаторами атаки ХАМАСу на південь Ізраїлю 7 жовтня 2023 року, що спровокувало подальші багатомісячні бойові дії.

За даними ізраїльської армії, більшість загиблих унаслідок атаки — бойовики. Проте вони не змогли одразу підтвердити, чи вдалося вбити Дейфа та його поплічника.

У ХАМАСі стверджували, що Дейф «у порядку» і далі безпосередньо контролює операції військового крила угруповання.

Дейф пережив сім ізраїльських замахів і оголошений у розшук в Ізраїлі — його вважають відповідальним за загибель десятків ізраїльтян під час терактів-смертників.

Міністерство охорони здоров’я Сектору Гази, підконтрольне ХАМАСу, заявило про 91 загиблого палестинця в гуманітарному секторі унаслідок ізраїльського авіаудару. Міністр оборони США Ллойд Остін у суботу розмовляв із міністром оборони Ізраїлю Йоавом Галлантом, наголосивши на необхідності мінімізації шкоди цивільному населенню. А високий представник ЄС Жозеп Боррель закликав до незалежного розслідування.

Бойові дії у Секторі Гази

Військова операція Ізраїлю у Секторі Гази розпочалася як відповідь на напад палестинських бойовиків ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня 2023 року. Тоді ХАМАС убив 1200 людей і захопив 253 заручників. За даними палестинців, у Секторі Гази загинули понад 31 000 людей, а майже все населення було вигнане з домівок. Армія оборони Ізраїлю почала наступ на місто Рафах.

Президент США Джо Байден заявив, що Ізраїль запропонував палестинському угрупованню ХАМАС угоду, яка складається з трьох етапів: припинення вогню в Секторі Гази, звільнення заручників та виведення всіх ізраїльських військ з анклаву. Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль погодився не зупинити війну, а лише «обговорити її завершення».