Китай відреагував на операцію на Курщині: закликав сторони «дотримуватися деескалації»

Міністерство закордонних справ Китаю закликало росію та Україну «дотримуватися деескалації» на тлі операції у Курській області рф.

Про це йдеться у повідомленні МЗС.

Пекін заявив, що Китай «помітив розвиток» ситуації.

«Позиція Китаю в українському питанні послідовна і чітка. Китайська сторона закликає всі сторони дотримуватися трьох принципів деескалації ситуації, а саме — заборони розширення поля бою, ескалації бойових дій і розпалювання вогню будь-якою стороною», — зазначило міністерство.

У Китаї повідомили, що продовжать підтримувати комунікацію з міжнародною спільнотою, «щоб відігравати конструктивну роль у політичному врегулюванні кризи».

Раніше Уповноважена з прав людини у рф Тетяна Москалькова направила звернення до верховного комісара ООН з вимогою «засудити тероризм з боку України» на тлі просувань у Курській області.

Перед цим заступник речника генсека ООН Фархан Хак закликав «усіх зацікавлених осіб діяти відповідально та забезпечити захист цивільних осіб».

Речник Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Петер Стано наголошував, що, згідно з міжнародним правом, Україна «має законне право захищатися, зокрема завдаючи ударів по агресору на його території». 

Міністерство оборони США не вважає, що операція українських сил у Курській області росії є ескалацією. А гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі через військову активність неподалік Курської атомної електростанції закликав сторони до «максимальної стриманості». Він запевнив, що МАГАТЕ «стежить за ситуацією».

Що відбувається в Курській області?

На тлі повідомлень російських «військкорів» про прорив кордону в Курській області лідер росії володимир путін заявив про «масштабну провокацію» з боку України. Військове керівництво України наразі ніяк не коментувало події на Курщині.

Глава Курщини підтверджував, що з прикордоння області евакуюються місцеві жителі. Усі екстрені служби Курщини переведено в посилений режим роботи.

Видання «Агентство» написало, що влада рф з початку прориву в Курській області шість разів оголошувала про нібито зупинення просування і навіть відступ українських військових. Хоча зона бойових дій розширилася до 430 км², а ЗСУ нібито взяли майже під повний контроль місто Суджа.

Інститут вивчення війни (ISW) з посиланням на геолокаційні кадри та заяви російських «військкорів» пише, що українські сили, схоже, присутні в районах до 35 кілометрів у Курській області рф від міжнародного кордону із Сумською областю. Хоча не контролюють усю цю територію. За даними Washington Post, зараз Україна контролює газовимірювальну станцію «Суджа», розташовану приблизно за 8 кілометрів углиб росії.