Південна Корея запропонувала КНДР діалог — хоче покращити відносини

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль виступає під час святкування 79-го Дня національного визволення, 15 серпня 2024 року в Сеулі
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль виступає під час святкування 79-го Дня національного визволення, 15 серпня 2024 року в СеуліKim Min-Hee / Pool Photo via AP

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль оприлюднив бачення об’єднання з КНДР, запропонувавши офіційний канал діалогу, який міг би «розвʼязувати будь-яке питання».

Про це пише Yonhap. 

Він заявив про це у зверненні до Дня визволення, який відзначає кінець колоніального правління Японії в 1945 році. Однак президент зауважив, що повне звільнення залишається «незавершеним завданням», адже Корейський півострів все ще розділений.

«Свобода, якою ми насолоджуємося, повинна бути поширена на заморожене королівство Півночі, де люди позбавлені свободи й страждають від злиднів і голоду», — сказав Юн. 

Президент виклав три ключові завдання для об’єднання: захист свободи в Південній Кореї від фейкових новин та інших «дестабілізаційних елементів», здійснення змін у Північній Кореї через покращення прав людини й зовнішню інформацію та зміцнення співпраці з міжнародною спільнотою.

Він також запропонував «робочу групу» між двома Кореями для обговорення шляхів послаблення напруги, відновлення економічного співробітництва та збільшення взаємодії.

Серед того, що могла б обговорити така група, — гуманітарні питання, зокрема розділені сім’ї та південнокорейські військовополонені, викрадені та затримані, яких все ще утримують у КНДР, зазначив Юн.

Він закликав Північну Корею відреагувати на пропозицію, заявивши, що діалог і співпраця можуть принести істотний прогрес у міжкорейських відносинах.

«Якщо більше північнокорейців визнають, що об’єднання через свободу є єдиним способом покращити своє життя, і переконаються, що об’єднана Республіка Корея прийме їх, вони стануть сильними, дружніми силами для об’єднання, заснованого на свободі», — сказав президент Південної Кореї.

Він також підтвердив свою відданість «сміливій ініціативі», оприлюдненій два роки тому, яка закликає передбачає політичну та економічну співпрацю в обмін на кроки КНДР із денуклеаризації.

Останні події у відносинах між двома Кореями

Пропозиція Юна щодо діалогу з’явилася на тлі загострення напруженості після того, як Північна Корея запустила повітряні кульки зі сміттям через кордон, виступаючи проти того, щоб громадські організації Південної Кореї надсилали кульки з пропагандистськими листівками з критикою лідера Північної Кореї.

У червні Південна Корея вперше із січня 2016 року відновила пропагандистське мовлення через гучномовець біля кордону з КНДР.

Перспективи міжкорейських переговорів залишаються туманними, оскільки лідер КНДР Кім Чен Ин назвав Південну Корею «незмінним головним ворогом» і підписав у червні договір про «всеосяжне стратегічне партнерство» з росією, який включає положення про взаємну оборону.