Турецькі депутати побилися до крові під час дебатів щодо ув'язненого опозиціонера

У турецькому парламенті виникла масова бійка на кулаках під час дебатів щодо опозиційного політика, який зараз ув’язнений за звинуваченнями, які, як вважають, є політично мотивованими.
Про це пишуть Reuters, AP, Guarduan.
16 серпня відбулася позачергова сесія Великих національних зборів Туреччини для обговорення справи Джана Аталая, який із в'язниці був обраний депутатом від «Робітничої партії Туреччини».
Минулого року Аталая засудили до 18 років ув’язнення за участь в антиурядових протестах у 2013 році, коли прем’єр-міністром Туреччини був нинішній президент Реджеп Ердоган.
Представник опозиційної «Робітничої партії Туреччини» Ахмет Сік під час виступу за трибуною назвав «Партію справедливості та розвитку» (AKP) Ердогана «терористичною організацією» і закликав допустити Аталія до парламенту.
У відповідь депутат від AKP Алпай Озалан накинувся на нього з кулаками. Десятки інших приєдналися до рукопашної сутички, деякі депутати встали, щоб стримати інших. У сутичці постраждала депутатка, кров забризкала білі сходинки трибуни.
Лідер турецької опозиції Озгюр Озель назвав бійку «ганебною ситуацією»: «Замість слів у повітрі літають кулаки, кров на землі. Вони б'ють жінок».
З моменту обрання Аталай бореться за місце в парламенті, яке дає йому імунітет від судового переслідування і призведе до його звільнення з в'язниці. Він запевнив, що повернеться до в'язниці, коли закінчиться термін його депутатських повноважень.
Хоча він домігся успішних рішень Конституційного суду, суди нижчих інстанцій їх проігнорували, що спричинило судову кризу. У своєму третьому рішенні на користь Аталая 1 серпня Конституційний суд заявив, що рішення про позбавлення його депутатського статусу є недійсним. Тоді опозиційні партії вимагали позачергового засідання для обговорення справи.
Справа Атлая почалася з протестів 2013 року проти парку Гезі у Стамбулі. Активісти виступали проти його реконструкції та забудови. Силовики тоді застосували сльозогінний газ, що розігнати їх. Низка людей були госпіталізовані, десятки — заарештовані. Незадоволення незабаром поширилося на інші міста, і люди протестували проти все більш авторитарного правління Ердогана.
Засудження Аталая та семи інших обвинувачених у справі «парку Гезі» викликало широку критику з боку правозахисних груп та адвокатів. Головного обвинуваченого, філантропа Османа Кавалу, засуджено до довічного ув'язнення без права звільнення. Європейський суд з прав людини двічі закликав його звільнити, заявивши, що його затримання було свавільним і ґрунтувалося на політичних мотивах.
- Поділитися: