В Угорщині заявили, що знайшли спосіб забезпечити себе нафтою після санкцій України проти «Лукойлу»

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто
Міністр закордонних справ Угорщини Петер СіяртоFacebook / Szijjártó Péter

Угорщина знайшла спосіб забезпечити себе нафтою після того, як Україна у червні ввела часткову заборону на транзит російської нафти «Лукойл» через свою територію.

Про це заявив міністр-закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, передає угорське видання Hirado.

За словами посадовця, переговори щодо гарантування постачання нафти до Угорщини наближаються до фінішної прямої. Також він звинуватив Єврокомісію в тому, що та не вжила жодних заходів проти дій України, які «загрожували енергетичній безпеці Угорщини та Словаччини».

«На жаль, Європейська комісія продовжує поводитися неприйнятно у питанні фактичної заборони Україною постачання російської нафтової компанії “Лукойл” до Угорщини та Словаччини. Україна та ЄС мають угоду про асоціацію, згідно з якою Київ не може блокувати транзит енергоносіїв до країн-членів Євросоюзу», — заявив Сіярто.

Разом із цим він зауважив, що постачання природного газу до Угорщини відбувається безперебійно через газопровід «Турецький потік», який, за словами Сіярто, «не залежить від ескалації бойових дій між росією та Україною».

Санкції проти «Лукойлу»

«Лукойл» є однією з кількох російських компаній, які постачають нафту до Угорщини та Словаччини через південну частину нафтопроводу «Дружба» в Україні.

Однак у червні Україна посилила санкції проти «Лукойлу», фактично заборонивши компанії використовувати Україну як транзитний маршрут і вести будь-яку діяльність, писало агентство Bloomberg.

18 липня стало відомо, що нафта російської компанії перестала транспортуватися до Словаччини та Угорщини. Як стверджують журналісти Politico, через рішення України щодо заборони постачання нафти «Лукойлу» через свою територію Угорщині загрожує дефіцит палива.

Видання також писало, що на нещодавній зустрічі з міністром закордонних справ росії сергієм лавровим Сіярто стверджував, що країни шукають рішення для відновлення постачання російської нафти.

Уже згодом стало відомо, що уряди Угорщини та Словаччини вимагають від Європейської комісії вжити заходів через заборону України на транспортування нафти «Лукойлу». На їхню думку, рішення України порушує Угоду про асоціацію з ЄС.

Financial Times із посиланням на джерела написало, що Єврокомісія відхилила прохання Угорщини та Словаччини закликати Україну скасувати заборону.

До того президент Словаччини Петер Пеллегріні застеріг Україну, що Словаччина може вдатися до «невизначених заходів у відповідь» на заборону України на транспортування. Країна вже пригрозила, що не продовжить постачання дизельного пального.

А Угорщина погрожувала заблокувати виплату Україні 6,5 мільярда євро з Європейського фонду миру, якщо Київ не погодиться скасувати заборону.