Велика Британія не проти ударів по рф ракетами Strom Shadow, але боїться реакції США

Велика Британія підтримує прагнення України бити по росії ракетами Storm Shadow, однак Лондон не заявляє про це публічно, позаяк остерігається можливого конфлікту зі США щодо цього питання.

Про це пише Telegraph.

Зазначається, що президент України Володимир Зеленський уже неодноразово звертався до британського уряду з вимогою дозволити бити по території рф цими ракетами. На Даунінг-стріт підтримують таку вимогу, однак це прохання вимагає узгодження зі США, оскільки Strorm Shadow містить американські компоненти.

Джерело Telegraph в Білому домі розповіло, що адміністрація Байдена стурбована тим, що використання цих ракет навіть без схвалення США може призвести до ескалації ситуації та втягнення американських військ у конфлікт.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер не хоче сваритися з Вашингтоном, тому застосовує «консультативний підхід» у переговорах щодо цього питання.

Нагадаємо, видання Time писало, що США понад місяць не відповідають на запит Великої Британії щодо дозволу Україні застосовувати ракети Storm Shadow по території росії. Причина — побоювання адміністрації Байдена щодо ескалації війни в Україні. У США згодом заперечили таку інформацію.

Удари по рф західною зброєю

Видання Politico ще наприкінці травня написало, що президент США Джо Байден таємно надав дозвіл Україні завдавати ударів по росії зброєю, яку передав Вашингтон.

Згодом у пресслужбі президента Володимира Зеленського підтвердили надання цього дозволу. Але певні обмеження досі залишаються: повідомлялося, що ударів американською зброєю можна завдавати виключно у прикордонних із Харківською областю районах.

Пізніше в Раді національної безпеки США пояснили, що дозвіл на використання американської зброї по території росії не обмежується лише захистом Харківської області. За словами представника Ради нацбезпеки Майкла Карпентера, дозвіл стосується прикордонної території, звідки росія готує свої атаки на Україну.

Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Сполучені Штати продовжать «адаптуватися та підлаштовуватися» в разі потреби.

Окрім США, Україна вже отримала дозволи на застосування переданої зброї на власний розсуд від низки партнерів, хоча не від усіх.