Дуров прокоментував звинувачення з боку Франції. Він вважає це «хибним підходом»

Співзасновник месенджера Telegram Павло Дуров прокоментував звинувачення від французьких правоохоронців у свій бік — вважає ситуацію «хибним підходом». За його словами, влада країни мала способи зв'язатися з ним особисто в разі потреби.
Про це він розповів на власному каналі своєї платформи.
Дуров сказав, що поліція допитувала його протягом 4 днів після прибуття в Париж та додав: «Мені сказали, що я можу нести особисту відповідальність за незаконне використання Telegram іншими людьми, оскільки французька влада не отримала відповіді від Telegram».
За його словами, це було «несподівано» з кількох причин. По-перше, Telegram має офіційного представника в ЄС, який приймає запити на території країн блоку і відповідає на них.
Також Дуров стверджує, що французька влада мала «багато способів» зв’язатися з ним, щоб попросити про допомогу. Зокрема, як громадянин Франції, він зʼявлявся в консульство країни в Дубаї. Він зауважив, що раніше, коли його попросили, він буцімто особисто допоміг створити гарячу лінію з Telegram для боротьби із загрозою тероризму у Франції.
Окрім того, очільник платформи заявив, що якщо країна не задоволена інтернет-сервісом, то «усталеною практикою» є подання судового позову проти самого сервісу.
«Використання законів досмартфонної ери для звинувачення генерального директора у злочинах, скоєних третіми сторонами на платформі, якою він керує, є хибним підходом», — заявив Дуров.
Він додав, що жоден інноватор «ніколи не створить нових інструментів», якщо знає, що може нести особисту відповідальність за потенційне зловживання цими інструментами.
За словами Дурова, встановити «правильний баланс» між конфіденційністю та безпекою «не легко». Він зазначив, що його платформа прагне співпрацювати з регуляторами, щоб знайти цей баланс, а коли цього не вдається — Telegram готовий вийти з країни. Зокрема, йдеться про росію та Іран.
Засновник платформи наголосив, що заяви в деяких ЗМІ про те, що Telegram — «це якийсь анархічний рай» не відповідають дійсності. Він запевнив, що месенджер щодня видаляє «мільйони» шкідливих публікацій і каналів.
Дуров висловив сподівання, що ситуація з його затриманням зробить Telegram та індустрію соціальних мереж «безпечнішими та сильнішими».
Затримання Павла Дурова
Увечері 24 серпня французький канал TF1 повідомив, що в паризькому аеропорту затримали 39-річного засновника та генерального директора месенджера Telegram Павла Дурова.
Прокуратура повідомила, що Дурову можуть висунути відразу 12 обвинувачень. Серед них — «співучасть у зберіганні, розповсюдженні, пропонуванні або наданні порнографічних зображень неповнолітніх у складі організованої групи».
Слідчі заявили, що інструменти, які пропонує Telegram (наприклад, одноразовий номер), роблять Дурова співучасником торгівлі наркотиками, злочинів проти дітей і шахрайства.
У Telegram відреагували на арешт засновника месенджера, заявивши, що модерація в ньому відповідає галузевим стандартам, а Дурову «нема чого приховувати».
Згодом Дурову оголосили звинувачення та взяли його під судовий нагляд. Зокрема, він повинен внести заставу в розмірі 5 мільйонів євро та залишатися на території Франції.
- Поділитися: