Фінляндія запропонувала розташувати штаб НАТО у своїй країні лише за 100 км від кордону з росією

Місто Міккеллі неподалік російського кордону
Місто Міккеллі неподалік російського кордонуGoogle Maps / скриншот

Фінляндія пропонує НАТО своє місто Міккелі для базування нового сухопутного командування Альянсу. Цей населений пункт розташований неподалік росії — приблизно за 106 кілометрів від кордону.

Про це повідомив міністр оборони Антті Гаккянен.

У місті базується командування армії Фінляндії, а тепер там пропонують розмістити ще й багатокорпусне сухопутне командування НАТО. За його словами, створення нового MCLCC у Фінляндії є «важливим кроком до посилення стримування та оборони НАТО». 

«Командування армії Фінляндії в Міккелі було очевидним вибором для розміщення командування НАТО. Об’єднавши ці два місця, ми отримаємо найкращу можливу синергію між координацією нашої національної оборони та координацією оборонних можливостей НАТО», — заявив Гаккянен.

MCLCC плануватиме, готуватиме й керуватиме діяльністю сухопутних сил Альянсу в Північній Європі. У мирних умовах MCLCC відповідатиме за навчання НАТО та іншу діяльність у своїй зоні. А от у разі «кризи» воно керувало б операціями сухопутних сил НАТО. Там перебуватимуть не лише фінські сили оборони, а й особовий склад союзників.

Планування та впровадження відбуватимуться поетапно, а більш точний графік стане відомий наступного року, розповіли у відомстві.

«Фінляндія чудово знає умови та вимоги на півночі. Створення MCLCC у Фінляндії свідчить про те, що НАТО визнає та довіряє досвіду Фінляндії», — наголосив міністр оборони.

Фінляндія в НАТО

У травні 2022 року, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, Швеція та Фінляндія дійшли висновку, що вступ до НАТО буде найкращим способом стримати будь-яку агресію. Зокрема, Фінляндія офіційно приєдналася до Альянсу у квітні 2023-го.

Тоді російське МЗС заявило, що росія буде змушена реагувати на нібито загрози національній безпеці, які виникають через вступ Фінляндії до НАТО. Для цього москва обіцяє «вжити заходів у відповідь як військово-технічного, так і іншого характеру».

Це не єдина така погроза. До того посол росії у Швеції Віктор Татаринцев казав, що нові члени НАТО «стануть легітимною ціллю для заходів у відповідь з боку росії, зокрема військового характеру».