російські шпигуни роками стежили за урядовими установами Грузії завдяки кібератакам — Bloomberg
російські шпигуни в межах масштабної хакерської кампанії роками збирали інформацію про уряд Грузії та великі компанії країни.
Про це пише Bloomberg з посиланням на отримані документи та європейських посадовців.
Як вказує видання, до шпигунської кампанії, яка тривала щонайменше з 2017 по 2020 рік, причетне Головне управління Генштабу рф (ГРУ) та хакери, повʼязані з Федеральною службою безпеки.
росіяни націлилися на урядові відомства, центральний банк, ключові енергетичні й телекомунікаційні компанії.
Зокрема, видання вказує, що у 2020-му ГРУ зламало Центральну виборчу комісію Грузії, ймовірно, отримавши доступ до деяких облікових записів електронної пошти та кількох медіаорганізацій, серед яких Imedi and Maestro — два найпопулярніші телеканали країни. Також розвідка отримала доступ до кількох ІТ-систем національної залізничної компанії.
А от хакери, пов’язані з ФСБ, провели кількамісячну таємну операцію в Міністерстві закордонних справ Грузії, щоб стежити за електронною поштою високопосадовців і отримувати дані, які зберігаються в посольствах Грузії по всьому світу.
Окрім того, російські хакери стояли за стеженням за електророзподільною компанією Telasi у Тбілісі. Зокрема, вони читали електронні листи співробітників та спостерігали за роботою через внутрішні камери.
Також завдяки стеженню за іншою державною енергокомпанією, росіяни отримали можливість вимкнути електричні підстанції та відключити світло в деяких регіонах Грузії, якщо їм би це знадобилося.
росіяни виявили вразливі місця і в іншій критичній інфраструктурі, деякі з них — у мережі Батумського нафтового термінала. За даними європейських чиновників, щонайменше ще два неідентифіковані нафтопереробні заводи, а також кілька компаній і держустанов зазнали нападу з боку ГРУ.
Європейські урядовці розповіли, що Захід проінформував владу Грузії про деякі російські хакерські атаки. Проте незрозуміло, чи вжили вони якихось заходів.
- Поділитися: