Діти з Німеччини відпочивали в таборі «Артек» в окупованому Криму. ДОПОВНЕНО

Діти з прапорами Німеччини та Фінляндії у дитячому таборі «Артек» в анексованому Криму
Діти з прапорами Німеччини та Фінляндії у дитячому таборі «Артек» в анексованому КримуДитячий табір «Артек»

У дитячому таборі «Артек» у тимчасово окупованому росією Криму відпочивали діти з Німеччини.

Про це повідомляє німецький портал t-online.

У матеріалі йдеться, що в таборі відпочивали понад 3000 дітей та молодих людей із 60 країн світу. Зокрема, там були діти з Німеччини, Франції та Фінляндії.

Вперше про відпочинок дітей із Європи стало відомо з репортажу на фінському телебаченні. А втім, російські організатори не приховували цього і публікували відповідні фотографії у соціальних мережах «Артеку». Крім того, пропагандистський телеканал RT, різні учасники та організації також поширювали фотографії та інформацію про дітей з Німеччини в таборі.

У матеріалі вказано, що російський дім у Парижі також розмістив фотографії. Водночас представники російського дому в Берліні та посольства росії в Берліні заявили, що не мають інформації щодо відпочинку німецьких дітей, а також направили журналістів до представників «Артеку», які на запитання не відповіли.

На фотографіях зображено, як під час перебування в «Артеку» німецькі діти зустрічались, серед іншого, з представниками партії «Єдина росія», а також російськими військовими, що скоюють воєнні злочини в Україні, зокрема з бійцями ПВК «Вагнер».

Діти на зустрічі з бійцями ПВК «Вагнер» у таборі «Артек» в окупованому КримуДитячий табір «Артек»

Наразі невідомо, як саме діти з Німеччини потрапили до анексованого Криму, оскільки законний в’їзд до Криму можливий лише з території України.

Доповнено 31 жовтня. У Міністерстві закордонних справ України відреагували на інформацію про відпочинок дітей з країн Європейського Союзу в підсанкційному дитячому центрі «Артек». Там заявили, що ці поїздки є приватними та не відображають позиції урядів країн ЄС.

Про «Артек»

Це дитячий центр біля підніжжя гори Аюдаг у Криму, заснований у 1925 році. У радянські часи «Артек» був популярним престижним піонерським табором. Щороку там відпочивали до 27 тисяч дітей. Вважалося, що отримати путівку в табір могли тільки найкращі школярі.

«Артек» став єдиним у світі дитячим центром, якому надали статус «Під егідою ЮНЕСКО». До анексії Криму в «Артеці» 60% українських дітей відпочивали на субсидованій основі або безплатно. Це були діти із сімей з низьким рівнем доходів, багатодітних сімей, сироти, інваліди та обдаровані діти.

У червні 2016 року «Артек» відновив свою роботу на базі санаторного комплексу «Пуща-Озерна» у Києві.