Комітет Маска витратив близько $200 мільйонів на підтримку Трампа — AP

Бізнесмен Ілон Маск виступає під час передвиборчої агітації за кандидата в президенти від Республіканської партії Дональда Трампа в Батлері, штат Пенсильванія, 5 жовтня 2024 року
Бізнесмен Ілон Маск виступає під час передвиборчої агітації за кандидата в президенти від Республіканської партії Дональда Трампа в Батлері, штат Пенсильванія, 5 жовтня 2024 рокуAP Photo / Alex Brandon

Політичний комітет America PAC Ілона Маска витратив близько 200 мільйонів доларів на підтримку президентської кампанії республіканця Дональда Трампа, який переміг на виборах у США.

Про це пише Assosiated Press, посилаючись на власні джерела.

Зазначається, що бізнесмен та генеральний директор SpaceX і Tesla Ілон Маск вклав переважну більшість грошей в America PAC. Комітет зосередився на тих виборцях, які рідко ходять на вибори, і тих, хто голосує вперше.


У США діють комітети політичних дій (PAC) — ці організації збирають внески членів, зокрема, на передвиборчі кампанії кандидатів у президенти США. PAC не пов’язаний безпосередньо зі штабом кандидата, але закон дозволяє йому збирати та витрачати необмежені суми на його підтримку або на атаки проти його суперників.


Видання вказує, що цей прецедент встановлює новий стандарт того, як мільярдери можуть впливати на вибори. Фінансова підтримка президентської кампанії Трампа охоплювала загальнонаціональну рекламу виборів і цільову роботу з демографічними групами, які раніше голосували за демократів.

AP також зазначає, що Дональду Трампу допомогли не лише кошти Ілона Маска, оскільки спільні публічні виступи Маска з Трампом наприкінці його передвиборчої кампанії сприяли популярності політика серед молодих людей. Також на користь Трампа зіграло те, що відтоді як Маск став власником соцмережі X, платформа поклала край багатьом правилам, які обмежували республіканця після блокування його акаунту у 2021 році.

Як Маск роздавав гроші виборцям

У жовтні Маск оголосив, що щодня виплачуватиме 1 мільйон доларів випадковому зареєстрованому виборцю, який підписав петицію його організації America PAC.

У цій петиції висловлювалася підтримка першої та другої поправок до Конституції США, які визначають права на свободу слова та вогнепальну зброю.

У конкурсі могли взяти участь виборці в семи «хитких» штатах — Аризоні, Джорджії, Мічигані, Неваді, Північній Кароліні, Пенсильванії та Вісконсині.

Окружний прокурор Філадельфії Ларрі Краснер подав позов, у якому назвав розіграш «незаконною лотереєю» та вимагав негайно припинити роздавання грошей.

Проте суд штату Пенсильванія відхилив позов прокурора, дозволивши Маску проводити конкурс надалі.