Словаччина уклала пілотний контракт на постачання газу з Азербайджану
Найбільший постачальник електроенергії та газу у Словаччині, компанія SPP, уклала короткостроковий пілотний контракт на постачання блакитного палива з Азербайджану.
Про це йдеться на сайті SPP.
Зазначається, що SPP, після оцінки ефективності угоди з азербайджанською компанією SOCAR, розгляне можливість укладання контракту з нею на триваліший термін.
Водночас генеральний директор SPP Войтех Ференц висловив сподівання на продовження транзиту газу через територію України, оскільки, за його словами, це «найбільш економічно вигідне рішення для клієнтів».
«Через високий ризик припинення постачання газу [через Україну] ми вживаємо заходів, щоб гарантувати безпечне постачання газу нашим клієнтам, від великих промислових споживачів до домогосподарств, у будь-якій ситуації», — зазначив Ференц.
Наразі SPP уклала контракти на купівлю газу з неросійського джерела з такими компаніями, як BP, ExxonMobil, Shell, ENI та RWE. Завдяки цьому компанія має 50-відсотковий резерв обсягу газу, який вона може збільшити до 100% у разі потреби.
Однак у компанії наголошують, що повна відмова від російського газу, обійдеться їй щонайменше у 140 мільйонів євро. Крім того, кажуть, що у разі холодної зими може виникнути дефіцит газу та проблеми з постачанням по всій Європі.
Нагадаємо, ще у серпні Володимир Зеленський заявляв, що Україна не збирається продовжувати договір із росією щодо транзиту газу. Водночас глава держави казав, що Україна обговорює транзит азербайджанського газу до ЄС.
Це викликало обурення у Словаччині. Словацький прем’єр-міністр Роберт Фіцо особисто приїжджав до Києва, щоб переконати український уряд продовжити транзит російського газу.
Один з аргументів Фіцо полягав у тому, що якщо Україна «хоче зберегти інфраструктуру, вона повинна її використовувати». Крім того, він наголошував, що від транзиту виграють обидві країни, адже Словаччина заплатить Україні транзитні збори.
Проте український прем’єр Денис Шмигаль пояснив, що накласти санкції на російський газ і позбавити рф можливості фінансувати війну за допомогою нього — це «стратегічна мета України».
- Поділитися: