Європа просить США накласти на росію нові санкції до інавгурації Трампа

Європейські лідери звертаються до Адміністрації президента США Джо Байдена, щоб ті надали Україні якомога більше зброї та запровадили додаткові санкції проти росії до інавгурації новобраного президента Дональда Трампа.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Видання пише, що європейські лідери та офіційні особи звернулися до США з проханням надати Україні більше зброї та артилерії, накласти додаткові санкції на ключові російські джерела доходів і обмежити можливість москви купувати заборонені технології, що використовуються у зброї. За словами джерел, багато європейських запитів мали неформальний характер.

Держсекретар США Ентоні Блінкен відвідав Брюссель, щоб запевнити союзників по НАТО і Європейському Союзу в тому, що США посилять свої зусилля щодо допомоги Україні до інавгурації Дональда Трампа.

Йшлося про гроші, боєприпаси, зброю, які здебільшого походять із пакету в 61 мільярд доларів, ухваленого Конгресом США на початку цього року. Він додав, що «кожен долар, який є в нашому розпорядженні, використаємо швидко».

Також США уже працюють над ухваленням нових санкцій проти російського нафтового флоту та Північної Кореї, яка відправила війська на допомогу москві.

США зобов’язалися забезпечити, щоб усі гроші для України, які вони мають у своєму розпорядженні, були використані до того, як Трамп вступить на посаду. Однак постачання деяких видів зброї може тривати багато місяців і розтягнутися на період перебування Байдена на посаді.

Європейці посилюють зусилля щодо захисту своїх інтересів, особливо коли йдеться про війну в Україні, перш ніж Трамп стане президентом США, оскільки він неодноразово повторював, що хоче посадити Україну та рф за стіл переговорів.

«Наступні кілька тижнів будуть вирішальними для того, щоб Україна зайняла сильну позицію», — сказав  співзасновник і директор аналітичного центру Європейської ради з міжнародних відносин Марк Леонард.

Він сказав, що угода Трампа «може спробувати заморозити конфлікт на лінії, де росія зараз окупує 20% території України».

 Трамп і Україна

Позиція республіканця Дональда Трампа та його команди щодо України залишається неоднозначною. Під час передвиборчої кампанії Трамп неодноразово стверджував, що «закінчить війну», якщо буде переобраний, не розкриваючи, що саме робитиме.

Він запевняв, що зможе припинити війну за 24 години, зокрема завдяки своїм хорошим стосункам з українським президентом Володимиром Зеленським та російським лідером володимиром путіним.

Водночас Трамп грозився зупинити фінансову допомогу Україні та «вийти» з російсько-української війни.

На дебатах із Джо Байденом він назвав «неприйнятними» вимоги путіна про виведення українських військ з окупованих регіонів та відмову України від вступу до НАТО. Але Джеймс Ді Венс, якого Трамп обрав своїм кандидатом у віцепрезиденти, озвучив протилежну думку, запропонувавши замороження бойових дій на теперішній лінії фронту та відмову України від вступу до НАТО.

За даними ЗМІ, радники Трампа представили план, згідно з яким той у разі переобрання надаватиме Україні додаткову військову допомогу, тільки якщо Київ погодиться на переговори з москвою.

Уже після перемоги Трампа стало відомо про ще один план, який запропонували його радники. Він передбачає, що Київ пообіцяє не вступати до НАТО щонайменше 20 років, а США в обмін на це продовжуватимуть надсилати Україні зброю. росія та Україна нібито мали б погодитися на демілітаризовану зону в понад 1200 км.

Наразі невідомо, якої з цих стратегій буде дотримуватися Трамп і чи робитиме він це взагалі.