У містах Грузії розпочалися мітинги після заяви влади про призупинення вступу в ЄС
На вулицях грузинських міст розпочалися мітинги після заяви прем'єр-міністра Іраклі Кобахідзе про тимчасову відмову від переговорів щодо вступу країни до ЄС. У Зугдіді вже відбулися сутички з поліцією.
Про це пишуть «Ехо Кавказу» та NewsGeorgia.
У Тбілісі стихійний мітинг розпочався біля центрального офісу керівної партії «Грузинська мрія». Акцію протесту організували через соціальні мережі.
Учасники наголошують, що це рішення є зрадою інтересів країни та порушенням Конституції Грузії, де закріплено прагнення європейської інтеграції. Біля офісу вони кричать «Раби».
Частина протестувальників також зібралася біля будівлі парламенту Грузії на проспекті Руставелі. Неподалік зібралися силовики.
Окрім того, акції проти «Грузинської мрії» тривають у Батумі, Кутаїсі та Зугдіді.
У Зугдіді сталися сутички між поліцією та протестувальниками біля будівлі районної адміністрації. Ситуація загострилася, коли присутні почали клеїти наліпки з написами «Поверни голос» на вхідні двері.
А на протесті в Кутаїсі вже затримали щонайменше одну людину. Поліція повідомила журналістам, що він не підкорився їхнім законним вимогам, вийшов на дорогу та «завдав словесної образи».
Сьогодні, 28 листопада, вдень прем'єр-міністр країни Іраклій Кобахідзе оголосив, що Грузія вирішила відмовитися від переговорів щодо вступу в Європейський Союз до 2028 року, а також від будь-яких бюджетних грантів з боку ЄС.
Більше про ситуацію в Грузії
26 жовтня у Грузії відбулися вибори до національного парламенту. За результатами підрахунку перемогла партія «Грузинська мрія», яка досі перебувала при владі. Однак іще напередодні опозиційні грузинські політичні сили оголосили, що не визнають результатів виборів у країні. Результати не визнала і президентка Саломе Зурабішвілі.
Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних з парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній з дільниць.
Міжнародні спостерігачі відзначили, що хоча грузинські виборці й мали широкий вибір серед партій, саме голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
Після цього опозиційні партії Грузії оголосили про постійний вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори.
- Поділитися: