Китай заборонив експорт до США корисних копалин, необхідних для виготовлення сучасної зброї
Китай заборонив експортувати до Сполучених Штатів мінерали галію, германію та сурми, які можуть використовуватися у військових цілях. Це стало відповіддю Пекіну на обмеження з боку Вашингтона проти китайських чіпів.
Про це повідомляє Reuters.
Галій використовується в напівпровідниках, тоді як германій потрібен для виготовлення інфрачервоних технологій, волоконно-оптичних кабелів та сонячних елементів.
Сурму застосовують у виробництві боєприпасів, ракет з інфрачервоним самонаведенням, ядерної зброї та окулярів нічного бачення, а також у батарейках і фотоелектричному обладнанні. У 2023 році на Китай припадало 48% світового видобутку сурми.
У своєму розпорядженні Міністерство комерції КНР також вимагає суворіших перевірок кінцевого використання графіту, який є компонентом автомобільних акумуляторів.
Ці нові обмеження експорту найважливіших корисних копалин посилюють уже наявні заходи, які Китай розгорнув у 2023 році на тлі торгівельної напруженості із США.
У Білому домі заявили, що Сполучені Штати оцінюють наслідки від нових обмежень та вживатимуть «необхідних кроків» у відповідь. Також у Вашингтоні зазначили, що дії Пекіну лише підкреслюють важливість диверсифікації ланцюгів постачань критичних матеріалів.
Напередодні, 2 грудня, Сполучені Штати втретє за три роки запровадили обмеження щодо напівпровідникової промисловості Китаю, обмеживши експорт 140 компаніям, передавало Reuters.
Цей крок став однією з наймасштабніших спроб адміністрації Джо Байдена завадити Китаю виробляти чіпи, які можуть допомогти у розвитку штучного інтелекту для військових застосувань.
- Поділитися: