В Афганістані жінкам заборонили відвідувати курси акушерок, закривши чи не єдиний шлях до здобуття освіти — BBC

Жінкам, які навчаються на акушерок і медсестер в Афганістані, наказали не повертатися на заняття, фактично закривши для них шлях до продовження здобуття освіти в країні.
Про це пише BBC.
П’ять навчальних закладів в Афганістані розповіли BBC, що таліби наказали їм закритися до подальшого розпорядження. Хоча офіційної заяви ще не було, два джерела видання у Міністерстві охорони здоров’я угруповання «Талібан» також підтвердили заборону.
У мережі вже зʼявилися відео, на яких студентки плачуть від цієї новини.
Закриття, ймовірно, стосується ширшої політики «Талібану» щодо жіночої освіти, через яку із серпня 2021 року дівчата підліткового віку не мають доступу до середньої та вищої освіти.
Таліби неодноразово обіцяли, що їх знову приймуть до школи, коли вдасться розвʼязати низку питань, включно з тим, щоб навчальна програма була «ісламською». Цього досі не сталося.
Одним із небагатьох шляхів, відкритих для жінок, які шукають освіти, були коледжі, де вони могли вивчитися на медсестер чи акушерок. Близько 17 000 жінок проходили такі курси.
Що рішення талібів означає для охорони здоров’я жінок — поки що невідомо. Але торік ООН заявила, що Афганістан потребує 18 000 додаткових акушерок, щоб задовольнити потреби країни.
Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Афганістан уже має один із найгірших показників смертності серед матерів у світі. Так, на 100 000 живонароджених помирають 620 жінок.
Становище жінок в Афганістані
В ООН заявляють, що фіксують дискримінаційні укази та заходи щодо жінок в Афганістані із серпня 2021 року — після приходу до влади радикального угруповання «Талібан».
Так, у вересні 2021-го в Афганістані призупинили середню освіту для дівчат. В UNAMA (Місія сприяння ООН в Афганістані) зазначають, що хоча «Талібан» обіцяв дозволити середню освіту для дівчат після узгодження навчальної програми з ісламськими цінностями та культурними нормами, прогресу в цьому питанні не відбулося.
А в грудні 2022 року Міністерство вищої освіти країни призупинило навчання жінок в університетах. В ООН пояснюють, що відмова в доступі до освіти може позначитися на фізичному та психічному здоров’ї жінок, а також призвести до домашнього насильства.
Також в Афганістані обмежили право жінок подорожувати чи працювати поза межами свого дому й мати доступ до громадських місць. Крім того, жінок виключили з усіх рівнів ухвалення державних рішень.
В ООН додають, що станом на 2023 рік 13,8 мільйона афганських жінок і дівчат потребували гуманітарної допомоги.
- Поділитися: