ЮНЕСКО наполягає на ретельному розслідуванні смерті журналістки Вікторії Рощиної у російському полоні

Вікторія Рощина
Вікторія Рощинаhromadske

ЮНЕСКО наполягає на прозорому і ретельному розслідуванні загибелі в російському полоні української журналістки Вікторії Рощиної.

Про це повідомила Національна Рада з питань телебачення та радіомовлення з посиланням на лист ЮНЕСКО.

Заступник Генерального директора ЮНЕСКО з питань комунікації та інформації Тауфік Джелассі запевнив, що організація докладатиме зусиль щодо захисту журналістів у всіх куточках світу та вимагатиме справедливості для тих, хто постраждав при виконанні службових обов’язків.

У Нацраді зазначають, що цей лист від ЮНЕСКО є відповіддю на неодноразові звернення постійного представництва України при організації та активної роботи делегації України на 34-й сесії Міжурядової ради Міжнародної програми з розвитку комунікацій у межах обговорення доповіді Генерального директора ЮНЕСКО з безпеки журналістів.

Убивство Вікторії Рощиної

3 серпня 2023 року стало відомо, що Вікторія Рощина зникла на тимчасово окупованих територіях. Лише у травні 2024 року росія вперше підтвердила, що утримує її в полоні. У березні 2022 року росіяни також викрадали медійницю, але за 10 днів вона опинилася на волі.

Про смерть Вікторії стало відомо 10 жовтня. Інформація про загибель журналістки надійшла батькові Рощиної Володимиру від російських офіційних осіб. Пізніше інформацію підтвердила українська сторона.

Медійна ініціатива за права людини заявила, що Вікторію Рощину утримували щонайменше у двох тюрмах: виправній колонії № 77 у Бердянську та СІЗО № 2 у Таганрозі. СІЗО у Таганрозі відоме як «одне з найбільш жорстоких місць утримання для українців на території рф».

Вікторія Рощина працювала на hromadske, пізніше публікувалася в «Українській правді» та «Радіо Свобода». Також вона співпрацювала з «Українським радіо», «UA: Першим» та «Цензор.нет». У 2022-му отримала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонду «За мужність у журналістиці».