Провінція Канади відмовилась від контрактів із компаніями зі США у відповідь на підвищення митних тарифів
Провінція Онтаріо в Канаді заборонила американським компаніям укладати контракти з місцевими агенціями та самоврядуванням.
Про це повідомив прем'єр-міністр провінції Онтаріо Дуг Форд.
За його словами, щороку провінція витрачала близько 30 мільярдів доларів на закупівлі в межах плану розвитку Онтаріо на 200 мільярдів доларів. Тепер американські контракти скасують, а компанії зі США втратять десятки мільярдів доларів нових доходів.
«Ми йдемо на крок вперед. Ми розірвемо контракт провінції зі Starlink. Онтаріо не буде мати справу з людьми, які віддано прагнуть знищити нашу економіку. Канада не починала цієї боротьби зі США, але краще повірте, що ми готові її виграти», — заявив Дуг Форд.
Що передувало?
1 лютого президент США Дональд Трамп увів 25-відсоткові мита на імпорт із Канади та Мексики, а також 10-відсоткові — на імпорт із Китаю. Трамп пояснив, що запровадив мита, щоб захистити американців. За його словами, такі дії викликані «великою загрозою нелегальних іноземців і смертельних наркотиків, які вбивають наших громадян».
Канада вирішила у відповідь запровадити 25-відсоткові мита на американський імпорт, зокрема алкоголь і фрукти.
У грудні 2024 року новообраний президент США Дональд Трамп запропонував прем’єр-міністрові Канади Джастіну Трюдо, щоб його країна стала 51-м штатом Америки, а сам Трюдо — її губернатором, якщо той не здатен розв’язати проблеми з мігрантами й торгівлею.
У відповідь Трюдо заявив, що немає жодного шансу на те, що його країна ввійде до складу США.
Також Трамп оголосив, що хоче переглянути угоду про вільну торгівлю між двома країнами, та забажав запровадити мита в розмірі 25% на всі товари з Канади та Мексики. Крім того, Трамп заявив, що хоче, аби Канада інвестувала більше у свою армію та захист кордонів.
- Поділитися: