Донор сперми, який має 180 дітей, намагався встановити опікунство над деякими з них. Суд розкрив його ім’я, щоб застерегти пари

Сімейний суд Кардіффа вирішив розкрити справжнє ім’я донора сперми, який стверджує, що став батьком уже 180 дітей. Чоловік намагався встановити опікунство над однією з них. Суд відхилив позов і вирішив попередити суспільство про дії чоловіка.
Про це пише BBC.
50-річний донор сперми досі був відомий публіці як «Донор Джо». Не розкриваючи справжнього імені, він давав інтерв’ю британським ЗМІ та стверджував, що став батьком 180 дітей, хоча бачив лише 60 із них.
Чоловік розповідав, має дітей у всьому світі — від Китаю до Австралії. Свої послуги він рекламував у соцмережах. Йдеться як про сперму для штучного запліднення, так і про статевий акт.
Спосіб, у який він здавав сперму, був нерегульованим — не через ліцензовану клініку, без обмежень щодо кількості дітей, обов’язкових медичних оглядів чи захисту законних прав батьків.
Суд у Кардіффі розглядав його позов щодо однієї такої дитини — зачатої методом штучного запліднення для пари жінок. Чоловік хотів, щоб за ним установили батьківську відповідальність, вписали його ім’я у свідоцтво про народження та просив про зміну імені дитини.
Окрім того, він хотів, щоб небіологічну матір дитини називали «тіткою», попри те, що вона виховувала дитину з народження. Обидві матері сказали, що стрес від судового розгляду, який тривав понад два роки, був фактором розриву їхніх стосунків. Біологічна мати також розповіла, що страждала від тривоги, депресії та суїцидальних думок.
Суд відхилив позов чоловіка й заявив, що його бажання було «повністю егоцентричним».
Щоб застерегти пари щодо цього донора в майбутньому, суд також вдався до рідкісно заходу й розкрив його справжнє ім’я — Роберт Чарльз Албон. Він родом зі Сполучених Штатів, але живе на північному сході Англії. Суд також зазначив, що чоловік подав цей позов, аби мати можливість залишатися у Великій Британії (заявник це заперечує).
Суддя не визнав «жодної позитивної користі для соціального забезпечення від зміни імені дитини» й постановив, що прямий контакт із ним не відповідатиме найкращим інтересам дитини.
Опікунки дитини не виступали проти того, щоб він зв’язувався з дитиною поштовою скринькою. Так, він може надсилати щорічну листівку або електронного листа.
Також незвичне в цій справі те, що опікун, який діє від імені дитини, подав заяву про те, щоб це рішення було опубліковано в інтернеті та було вказано ім’я батька. Обидві матері погодилися на публікацію, щоб громадськість була обізнана про небезпеку неофіційного донорства сперми.
- Поділитися: