Politico: У Держдепі США складають список винятків із заморожування допомоги для України
Високопоставлені посадовці Державного департаменту США складають список додаткових винятків із заморожування зовнішньої допомоги для України. Це може надати доступ до деякої економічної та безпекової допомоги, яку призупинила адміністрація Дональда Трампа.
Про це пише Politico з посиланням на документ і джерела.
З документа випливає, що запропоновані винятки охоплюють програми загальної економічної підтримки, розмінування, контролю за наркотиками й охороною здоров’я, а також рахунки, які контролюють фінансування для підтримки демократичних інститутів і громадянського суспільства в Україні.
Неназваний представник Держдепу розповів, що першому заступникові помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Юрію Кіму доручили скласти список програм, що стосуються України, у межах цих зусиль щодо розширення винятків.
У Держдепартаменті також зазначили, що процес відбувається в обхід Офісу департаменту з питань допомоги іноземним державам. Цей підрозділ очолює Піт Марокко, соратник Трампа й скептик щодо іноземної допомоги, який узяв на себе провідну роль у перегляді роботи USAID.
Однак у документі написано, що консультації з Офісом іноземної допомоги все-таки передбачені.
Видання зʼясувало, що в разі ухвалення винятків, вони вийдуть за межі тих, які держсекретар Марко Рубіо дозволив у всьому світі для «основної рятувальної» допомоги. Однак поки що незрозуміло, чи передбачають винятки військову допомогу.
Як вказує Politico, на практичному рівні немає впевненості, що додаткова допомога надійде Україні навіть із новими винятками. А проте такі кроки вказують на розбіжності всередині команди Трампа щодо того, як поводитися з Києвом.
Що передувало?
Президент США Дональд Трамп ухвалив рішення призупинити виділення всієї американської зовнішньої допомоги на 90 днів. Рішення, зокрема, стосується програм та проєктів з економічного й гуманітарного розвитку, які реалізуються Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
В указі Трампа стверджувалося, що напрями зовнішньої допомоги Сполучених Штатів не відповідають американським інтересам і в багатьох випадках суперечать американським цінностям.
Президент України Володимир Зеленський обіцяв, що частину тих програм американської підтримки, які зараз призупинені, профінансують державними коштами. А у Верховній Раді пропонували замінити американську допомогу європейською.
- Поділитися: