Заарештованого мера Стамбула усунули від обов’язків: він закликав людей до протестів «заради майбутнього нації»

У Туреччині призупинили повноваження мера Стамбула Екрема Імамоглу, якого зранку заарештували за звинуваченням у корупції. Імамоглу закликав населення до протестів і боротьби заради майбутнього нації.
Про це заявив Екрем Імамоглу та пише Hurriyet Daily News.
Прокуратура клопотала про взяття мера під варту за звинуваченнями в корупції та тероризмі, однак у справі про тероризм йому призначили лише судовий нагляд.
Сам мер Стамбула під час допиту відкинув звинувачення і заявив, що не приймає свідчення анонімних свідків.
Міністерство внутрішніх справ Туреччини оголосило про призупинення повноважень Імамоглу як мера Стамбула через його арешт.
Очікується, що муніципальна рада Стамбула найближчими днями обере виконувача обов’язки мера.
Екрем Імамоглу висловив сумнів у чесності турецького судочинства й закликав населення до проведення протестних акцій і боротьби заради майбутнього нації.
«Я закликаю нашу націю боротися за права з почуттям відповідальності. Ця боротьба за права — це питання майбутнього нашої нації та наших дітей. Обов’язково скористайтеся своїм голосом за майбутнє Туреччини. Заявіть про це на площах демократії в Сарачхане, Стамбулі та інших провінціях», — написав Імамоглу.
Що відомо про мітинги в Туреччині?
19 березня 2025 року мера Стамбула Екрема Імамоглу затримали в межах розслідування ймовірних зв’язків із корупцією та тероризмом.
Це сталося незадовго до того, як його могли висунути кандидатом на президентських виборах у 2028 році. Дружина мера Ділек Імамоглу розповідала телеканалові Now, що поліція прибула до їхнього будинку перед світанком, арештувавши політика приблизно о 7:30 ранку.
На тлі цього турецька влада закрила кілька доріг навколо Стамбула й заборонила демонстрації в місті на чотири дні.
Попри це, у Стамбулі відбулися масові протести. Правоохоронці повідомляли про затримання 343 протестувальників. За повідомленнями медіа, арешти були проведені у Стамбулі, Анкарі, Ізмірі, Адані, Анталії, Коньї та кількох інших містах.
Як писали у DW, ЄС, Німеччина та правозахисні організації розкритикували дії турецької влади. Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що Туреччина має дотримуватися демократичних норм, а міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок назвала затримання «ударом по демократії».
- Поділитися: