Reuters: ХАМАС готовий розпочати переговори щодо припинення вогню

ХАМАС заявив, що відповів «позитивно» на пропозицію щодо припинення вогню в Секторі Гази й готовий розпочати переговори щодо виконання умов угоди, яка передбачає звільнення заручників та переговори про припинення конфлікту.

Про це пише Reuters.

Президент США Дональд Трамп оголосив про «остаточну пропозицію» щодо 60-денного припинення вогню у майже 21-місячній війні між Ізраїлем та ХАМАС, заявивши, що очікує відповіді від сторін найближчими годинами.

ХАМАС заявив, що завершив внутрішні консультації, а також обговорення з палестинськими угрупованнями та силами щодо останньої пропозиції щодо припинення агресії.

«Рух надав свою відповідь братнім посередникам, яка характеризувалася позитивним духом. ХАМАС повністю готовий, з усією серйозністю, негайно розпочати новий раунд переговорів щодо механізму реалізації цієї програми», — йдеться у відповіді ХАМАСу.

Палестинський чиновник бойового угруповання, союзного з ХАМАС, заявив, що залишається стурбованість щодо гуманітарної допомоги, проходження через контрольно-пропускний пункт Рафах до Єгипту та ясності щодо графіка виведення ізраїльських військ, що свідчить про потенційні виклики, з якими все ще стикаються сторони.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Ізраїль погодився встановити 60-денний режим припинення вогню в Секторі Гази. Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу ще не прокоментував заяву Трампа. Нетаньягу має зустрітися з Трампом у Вашингтоні в понеділок, 7 липня.

Нагадаємо, 17 травня Ізраїль розпочав новий масштабний наступ у Секторі Гази, під назвою «Колісниці Гідеона». Заявленою метою кампанії було звільнення заручників і знищення ХАМАСу.

До цього прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що новий наступ спрямований на перемогу над ХАМАСом і що ізраїльські війська не будуть «входити, а потім виходити» з Гази. Згідно з планом, населення Гази «буде переміщено для його ж захисту» на південь від обложеного анклаву.

Після цього Ізраїль продовжує тримати Сектор Гази у блокаді та не пропускає жодної вантажівки з гуманітарною допомогою або комерційними товарами.