Ізраїль поранив президента Ірану під час 12-денної війни — медіа

Президент Ірану Масуд Пезешкіан зазнав поранення під час червневої атаки Ізраїлю на засідання Ради національної безпеки.
Про це пише іранське агентство Fars, яке пов'язують із Корпусом вартових Ісламської революції, цитує Iran International.
За даними медіа, вранці 16 червня на заході Тегерана відбувалося засідання Вищої ради національної безпеки, на якому зібралися керівники трьох гілок влади та інші високопосадовці Ірану. Тоді Ізраїль випустив 6 ракет або бомб, цілячись на входи та виходи будівлі, де організували засідання.
Видання писало, що атака була задумана за аналогією з операцією з убивства Хасана Насралли, колишнього лідера ліванського угруповання «Хезболла». Ударами по входах і виходах будівлі Ізраїль прагнув заблокувати шляхи евакуації та перекрити потік повітря.
Після вибухів на поверсі, де відбувалася зустріч, відключили електроенергію, а присутні посадовці змогли вийти з будівлі через аварійний люк. Тоді деякі люди, зокрема і Масуд Пезешкіан, зазнали поверхневих травм ніг, писало Fars.
Раніше в офісі президента стверджували, що Ізраїль намагався вбити його. Про це сказав і сам Пезешкіан. Зокрема, в інтерв'ю американському подкастеру Такеру Карлсону він розповів: «Ми були на внутрішній нараді, де розглядали плани, коли, спираючись на інформацію, отриману від своїх шпигунів, вони бомбардували район, де ми перебували. Але жодного інциденту не сталося».
За словами Алі Ларіджані, радника верховного лідера Ірану Алі Хаменеї, Ізраїль здійснив ту атаку, «щоб усунути глав держави та уряду, а також важливих осіб і дістатися до керівництва, але це не дало успіху».
Ізраїль поки не коментував такі звинувачення.
Що за 12-денна війна?
У ніч проти 13 червня ізраїльська армія почала воєнну операцію проти ядерної програми Ірану, яку назвали Rising Lion («Повстання лева»). За даними ізраїльських військових, до бомбардувань залучили близько 200 винищувачів.
Як повідомляли військові Ізраїлю, вони вразили об’єкт зі збагачення урану в місті Натанз. Зазначалось, що пошкоджено підземний комплекс, де розміщені центрифуги та інша інфраструктура. Іран підтвердив пошкодження та зазначив, що зараз вивчає масштаби збитків.
Відтоді країни почали обмінюватися взаємними ударами. А вже в ніч проти 22 червня Військово-повітряні сили США атакували три ядерні об'єкти в Ірані — у Фордо, Натанзі та Ісфахані. Операцію назвали «Опівнічний молот». У ній брали участь понад 125 літаків, включно із сімома малопомітними бомбардувальниками B-2 Spirit. Політ тривав протягом 18 годин.
Загалом на Іран скинули 14 бомб, які можуть знищувати цілі, розташовані глибоко під землею. Президент США Дональд Трамп заявив, що Іран має негайно погодитися на мир.
У відповідь 23 червня Іран завдав ракетного удару по військовій базі США Аль-Удейд у Катарі, яку вважають найбільшою американською базою на Близькому Сході. Стверджували, що використали таку саму кількість бомб, яку застосували США.
Уже наступного дня Трамп заявив, що Ізраїль та Іран начебто домовилися про припинення вогню, яке повинно засвідчити кінець війни, яку він назвав 12-денною. Однак невдовзі Іран завдавав ударів по Ізраїлю. У відповідь на це міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Іран порушив перемир’я та доручив завдати ударів по Тегерану.
- Поділитися: