Є тенденція до зменшення суперечок, але деякі питання залишаються нерозв'язаними. Тегеран і Вашингтон повідомили про прогрес у переговорах

Державний секретар США Марко Рубіо
Державний секретар США Марко РубіоMANDEL NGAN/POOL/AFP via Getty Images

Іран, США та Пакистан, який виступає посередником у переговорах щодо закінчення війни на Близькому Сході, 23 травня заявили про прогрес у перемовинах.

Про це пише Reuters.

Державний секретар США Марко Рубіо, який перебуває з візитом в Індії, повідомив про певний прогрес у переговорах і додав, що Сполучені Штати, можливо, «матимуть що сказати» з цього питання найближчими днями.

«Було досягнуто певного прогресу, навіть у той момент, коли я зараз із вами розмовляю, триває робота. Є ймовірність, що пізніше сьогодні, завтра або через кілька днів ми зможемо щось сказати», — заявив Рубіо журналістам у Нью-Делі.

Речник МЗС Ірану Есмаїл Багаї сказав, що цього тижня «спостерігається тенденція до зменшення суперечок», але все ще залишаються питання, які потрібно буде обговорити з допомогою посередників.

«Нам доведеться почекати й подивитися, як розвиватиметься ситуація протягом наступних трьох-чотирьох днів», — сказав Багаї.

Як пише Reuters, зараз переговори зосередилися на документі з 14 пунктів, який запропонував Іран і вважає його основою для обговорень.

Пріоритетом в Ірані називають припинення загрози нових атак США та поточного конфлікту в Лівані. А США продовжують виступати проти ядерної програми Тегерана.