За яких умов жителі Криму не відповідатимуть за службу в армії рф — відповіли у прокуратурі

Ілюстративне фото. Курсанти військово-морського флоту рф під час репетиції військового параду в окупованому Севастополі, 5 травня 2022 року
Ілюстративне фото. Курсанти військово-морського флоту рф під час репетиції військового параду в окупованому Севастополі, 5 травня 2022 рокуAP Photo

У прокуратурі Автономної Республіки Крим та Севастополя нагадали, що жителі окупованого півострова, яких мобілізували до російської армії, можуть уникнути покарання в Україні, якщо доведуть факт примусу.

Про це розповів начальник відділу прокуратури АРК та Севастополя Єгор Рєбров виданню ZMINA.

За його словами, одним із методів примусу жителів окупованого Криму до служби в збройних силах рф є погроза до притягнення до кримінальної відповідальності за «ухилення від призову».

У прокуратурі наголосили, що окупанти постійно проводять рейди з пошуку «ухилянтів» для вручення повісток та ставлять усіх чоловіків на військовий облік. Для вручення повісток окупаційна адміністрація залучає керівників підприємств та погрожує звільненням з роботи.

Кримська прокуратура встановила численні випадки притягнення окупаційними органами до кримінальної й адміністративної відповідальності жителів півострова за «ухиляння від служби».

Водночас Рєбров підкреслив, що кримці, які мають докази примусової мобілізації до російської армії, не підпадають під кримінальну відповідальність.

За його словами, питання притягнення до кримінальної відповідальності за участь у бойових діях проти України в складі збройних сил рф «розв’язується індивідуально в кожному випадку з урахуванням усіх обставин, встановлених у кримінальному провадженні». 

Представник прокуратури нагадав, що кримці, яких примусово мобілізували до армії рф, можуть добровільно здатися в полон. Для цього варто звернутися до державного проєкту Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими «Хочу жить».