США готують найбільший в історії пакет допомоги Україні на $6 млрд

Прапор США на Капітолії у Вашингтоні. Ілюстративне фото
Прапор США на Капітолії у Вашингтоні. Ілюстративне фотоAP Photo / Jose Luis Magana

Сполучені Штати «вносять останні штрихи» до одного зі своїх найбільших на сьогодні пакетів військової допомоги Україні. Його вартість становитиме 6 мільярдів доларів.

Про це пише Politico з посиланням на двох американських посадовців, які зажадали залишитися анонімними.

За словами співрозмовників видання, пакет може бути завершений та оголошений уже 26 квітня. До нього входитимуть боєприпаси до систем ППО Patriot, артилерійські снаряди, безпілотники, зброя для боротьби з дронами та ракети класу «повітря — повітря», які будуть встановлені на винищувачах.

Очікується, що міністр оборони США Ллойд Остін оголосить про нову допомогу під час зустрічі 26 квітня Контактної групи з питань оборони України (так званий формат «Рамштайн»). Politico пише, що це буде великим поштовхом після того, як США місяцями з'являлися на зборах із порожніми руками, поки фінансування блокувалося Конгресом.

Частина із цього обладнання, імовірно, прибуде до України аж через кілька років, оскільки гроші виділяють у межах Ініціативи сприяння безпеці України. Тобто Пентагон укладе контракти з американськими оборонними фірмами на виготовлення нового обладнання для України, а не використає поточні запаси США.

Що передувало?

У ніч проти 24 квітня, коли у Вашингтоні був вечір, верхня палата Конгресу США — Сенат — остаточно підтримала закон про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Це сталося після того, як рішення схвалила нижня палата — Палата представників.

Далі законопроєкт підписав президент США Джо Байден. Він анонсував швидке відправлення військової допомоги Україні. До першого пакета в межах нової допомоги увійшли боєприпаси для HIMARS, 155-мм артилерійські снаряди, БМП Bradley, важкі протитанкові керовані ракети (TOW), ракети для ППО RIM-7 і AIM-9M та інше.

Також стало відомо, що США таємно передали Україні далекобійні ATACMS ще в складі попереднього, березневого пакета допомоги. Ці ракети вже використали в бою. Паралельно Україна домовилася із США про постачання нових ATACMS.