Естонія не збирається відправляти війська на захід України — міністр оборони країни

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур спростував, що його країна розглядає можливість відправлення своїх військ на захід України, пояснивши, що ця ідея не знайшла підтримки ані в Естонії, ані в Європейському Союзі.
Про це він розповів суспільному мовнику ERR.
За словами Певкура, в уряді не виникало реальної дискусії щодо відправлення військових в Україну.
«Коли у Франції виникла ідея подумати, чи можуть Європа та союзники [по НАТО] зробити щось більше, це питання підіймалося у різних дискусіях, але воно ніяк не розвинулося, тому що наразі серед союзників немає чіткого розуміння того, що це могло би дати», — пояснив Певкур.
Глава Міноборони Естонії наголосив, що наразі пріоритетом для них є відправлення в Україну боєприпасів та навчання українських військових на території інших країн.
«Власної ініціативи Естонії [щодо відправлення військ] точно немає, і Естонія точно не робитиме це самостійно», — додав Певкур.
Радник президента Естонії з національної безпеки Мадіс Ролл, на якого раніше посилалися журналісти, заявив, що він не повідомляв жодному кореспонденту про те, що уряд Естонії наразі розглядає можливість відправити підрозділи в Україну.
«Моє повідомлення полягало в тому, що Естонія не виключає жодного варіанту допомоги Україні, всі варіанти допомоги Україні ще обговорюються. Ні ми, ні наші союзники не повинні мати обмежень щодо допомоги Україні», — пояснив Ролл.
Сам він вважає «практичним і військово доцільним» відправлення естонських військових у західні регіони України, щоб вивільнити українські війська для завдань на передовій.
Що передувало?
Напередодні американське видання Breaking Defense з посиланням на радника президента Естонії з національної безпеки Мадіса Ролла повідомило, що уряд Естонії «серйозно» обговорює можливість відправити свої війська в західні регіони України, щоб замінити українських військових, які натомість зможуть вирушити на фронт.
За словами Ролла, Естонія хотіла б зробити такий крок у складі повноцінної місії НАТО, «щоб продемонструвати ширшу об'єднану силу і рішучість», однак також Естонія може зробити це у складі меншої коаліції країн.
- Поділитися: