Макрон щодо відправлення інструкторів: Україна мобілізує набагато більше людей — тренувати їх ефективніше вдома

Президенти України та Франції Володимир Зеленський та Емманюель Макрон на пресконференції 7 червня 2024 року
Президенти України та Франції Володимир Зеленський та Емманюель Макрон на пресконференції 7 червня 2024 рокуСкриншот з трансляції Офісу президента України

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що відправлення французьких інструкторів в Україну — це «ефективний та практичний» крок, оскільки для оборони країна «мобілізує набагато більше людей».

Про це він заявив на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським 7 червня.

Глава Франції наголосив, що навчання українських солдатів на її території не є ескалацією, як це намагається представити росія.

«Тож коли Україна просить нас проводити навчання на своїй суверенній території своїх мобілізованих солдатів — чи є це ескалація? Ні, це ж не надсилання європейських солдатів на лінію фронту. Це визнання української суверенності на її території», — зазначив Макрон.

Він також зауважив, що «Україна сьогодні мобілізує набагато більше людей» і вони потребують тренування.

«Це кілька десятків тисяч нових солдатів. І набагато ефективніше та практичніше тренувати цих людей на українській території. Це легітимний захід», — пояснив президент Франції.

За його словами, у цій тренувальній місії Франція не буде самотньою, маючи на увазі створення коаліції з кількох країн, які готові долучитися до навчання українських військових на території України.

Президент Володимир Зеленський погодився, що навчання французькими інструкторами військових в Україні «скорочує шлях».

«Багато країн НАТО навчали наших військових на своїй території. Різниця в тому, що [навчання в Україні] — коротший та практичний шлях», — додав він.

Західні війська в Україні

Макрон у лютому на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.

Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступила із заявами, що вони не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали в Білому домі США, а також у Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.

27 травня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський обговорював з міністром оборони Франції Себастьяном Лекорню ініціативу Парижа з відправлення в Україну інструкторів для підготовки українських військовослужбовців. 

Він повідомив, що уже підписав документи, які дозволять першим французьким інструкторам невдовзі відвідати українські навчальні центри й ознайомитися з їхньою інфраструктурою та персоналом. 

Однак пізніше Міністерство оборони Франції не підтвердило інформацію Сирського, уточнивши, що це питання ще опрацьовують.