Європарламент засудив візит Орбана до Москви
Новообраний Європарламент підтримав резолюцію, яка засуджує візит угорського премʼєр-міністра Віктора Орбана до росії в межах його «мирної місії». Депутати також підтвердили готовність підтримувати Україну й надалі.
Про це йдеться на сайті Європарламенту.
Документ підтримали 495 депутатів, ще 137 — були проти, а 47 — утрималися.
Парламент наголосив, що засуджує ракетний удар росії по дитячій лікарні «Охматдит» у Києві та нещодавній візит угорського прем’єра до рф, який не представляв ЄС і є «грубим порушенням договорів та спільної зовнішньої політики» блоку. У резолюції йдеться, що Угорщина має відповісти за ці дії.
«Враховуючи, що після так званої миротворчої місії угорського прем’єр-міністра негайно сталася атака на дитячу лікарню, резолюція також говорить, що це свідчить про “неактуальність” нібито мирних зусиль Орбана», — вважають депутати.
Загалом резолюція викладає першу офіційну позицію новообраного Європарламенту щодо війни проти України. Євродепутати підтвердили, що ЄС має підтримувати Україну стільки, скільки потрібно до перемоги.
«Миротворча місія» Орбана
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 2 липня приїздив до Києва на зустріч із президентом Володимиром Зеленським, де закликав його «зробити перерву, припинити вогонь і потім почати переговори».
Це була перша з 2010 року поїздка Орбана до України. Прем’єр приїхав наступного дня після того, як почався піврічний період головування Угорщини в Раді Європейського Союзу.
Після візиту до Києва Орбан вирушив із неанонсованим візитом до Москви. А втім, в Україні та ЄС наголосили: він не має жодних повноважень проводити переговори від імені Євросоюзу чи України. У відповідь на критику Орбан і сам визнав, що не має мандата на «мирні переговори», але стверджував, що Будапешт «може бути гарним знаряддям миру» в руках інших.
Після візиту до України та рф Орбан вирушив до Китаю — давнього союзника росії, який не підтримує українську «формулу миру», а натомість просуває свою. Глава Китаю Сі Цзіньпін на зустрічі з Орбаном також казав про «швидке припинення вогню та політичне врегулювання» російсько-української війни, не зазначивши, чи передбачає це підтримку територіальної цілісності України.
Орбан також обговорював «способи творення миру» із турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом та кандидатом у президенти США Дональдом Трампом.
- Поділитися: