У Євпаторії окупанти демонтують храм ПЦУ після десяти років тиску на парафію

У тимчасово окупованій Євпаторії в Криму окупаційна влада розпочала демонтаж Хрестовоздвиженського храму Православної церкви України.

Про це повідомило інформаційне агентство «Голос Криму».

Станом на вечір 21 липня окупанти зняли з храму купол та розібрали верхню частину будівлі.

«Голос Криму» зазначає, що парафія на честь ікони Божої Матері «Неопалима Купина» розпочала боротьбу за храм від початку окупації півострова. Від 2019 року на парафію тиснули, щоб вона виконала вимогу окупаційного суду та власними силами знесла невеликий дерев’яний храм.

За даними Представництва президента України в Криму, окупантам у демонтажі активно допомагає місцевий житель Андрій Скряпін — комендант гуртожитку на вулиці Інтернаціональній, на території якого й розташована церква.

Більше про храм

Як розповіли на сторінці ПЦУ, цей невеликий дерев’яний храм, або церква-каплиця, як її називали парафіяни, збудували силами громади. Усі його елементи зроблені вручну. Зібрали храм без використання цвяхів, скоб та інших елементів, які використовуються в сучасних умовах.

За задумом, цей храм у Євпаторії мав стати також єдиним у Криму музеєм давньої української ікони. Проте окупанти вилучили всі старовинні ікони, які були у храмі, ще у 2014 році.

Тиск на українських православних у Криму

Після окупації півострова росіяни розпочали адміністративний, судовий та силовий тиск на Кримську єпархію тоді ще Української православної церкви Київського патріархату, а згодом — Православної церкви України.

Протягом 10 років окупації переслідування українських православних лише набирали обертів. Наслідком такого тиску стало різке зменшення парафій та священників. Так, до початку окупації в Криму налічувалося 49 релігійних громад (парафії, місії, братства, монастир), а до початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну їх залишилось уже тільки 7.

У травні 2023 року відбулося остаточне захоплення окупантами Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги у Сімферополі. А 8 квітня цього року за рішенням окупаційної адміністрації демонтували купол цього собору, який був центральною святинею ПЦУ в Криму.

У червні Європейський суд з прав людини одноголосно ухвалив рішення, у якому визнав росію відповідальною за порушення прав і свобод людини на тимчасово окупованій території Криму та міста Севастополя.