Зеленський: Не всі території варто роками відвойовувати зброєю, можна дипломатією

Президент України Володимир Зеленськиий
Президент України Володимир ЗеленськиийСкриншот

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна ніколи не буде відмовлятися від своїх територій. Разом із цим він наголосив, що питання територіальних поступок на користь росії не може вирішувати глава держави без волі народу, оскільки це суперечитиме Конституції.

Про це він розповів у інтерв’ю французьким журналістам.

«Будь-яке питання територіальної цілісності не може вирішити президент, чи будь-яка особа у світі, чи всі президенти світу без українського народу. Це суперечить нашій Конституції. Це питання наше, внутрішнього характеру», — наголосив Зеленський.

Також він підкреслив, що можливість поступок територіями варто обговорювати лише у тому разі, якщо це питання хтось офіційно порушить, однак цього, за словами, Зеленського, ніхто не пропонував.

Президент також зауважив, що українська влада не має права відмовлятися від власних територій, тому наголосив, що Київ ніколи не буде цього робити.

На запитання про те, чи можливе проведення референдуму щодо приєднання частини українських земель до росії, Зеленський зазначив, що для цього потрібне бажання народу. Він також вважає, що це «не найкращий варіант, бо ми маємо справу з путіним, і для нього це буде перемога».

Разом з цим глава держави вважає, що не всі українські землі треба відвойовувати зброєю — на його думку, частину з них можна відвоювати дипломатичним шляхом, для чого і була створена «формула миру».

Можливість територіальних поступок

Напередодні першого Саміту миру у Швейцарії глава рф володимир путін мав нові пропозиції щодо «мирного врегулювання» війни проти України. Зокрема, він вимагає відмови Києва від вступу в НАТО та визнання на міжнародному рівні Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей і Криму російськими територіями.

На фоні частого обговорення можливості територіальних поступок Київський міжнародний інститут соціології дослідив, як багато українців готові йти на територіальні поступки на користь рф. Так, у травні 2024 року таких було 32% проти 8-10% у цей самий місяць 2022-го та 2023-го.

Проти поступок виступали 55% українців проти 82-87% у 2022-2023 роках.