Bloomberg: Україна та росія не мають наміру припиняти транзит газу через Суджу
Україна та росія планують продовжити транзит газу до ЄС через газовимірювальну станцію «Суджа» в Курській області, навіть попри бойові дії.
Про це пише Bloomberg із посиланням на обізнані джерела.
Однак будь-яке випадкове пошкодження ключової інфраструктури на газозабірній станції може призупинити постачання, сказав один зі співрозмовників Bloomberg. Двоє джерел підтвердили, що станція досі перебуває під контролем українських військ.
Інформаційне агентство зазначає, що військова операція України на території Курської області призвела до зростання цін на газ у Європі до найвищого рівня з початку цього року, оскільки виникли побоювання, що постачання перервуться.
Проте обидві сторони мають фінансовий стимул підтримувати потік палива, пише Bloomberg. Так, Україна завдяки транзиту газу підтримує зруйновану війною економіку. Станом на 2021 рік транзит газу приносив близько 1 мільярда доларів.
Водночас Європа все ще залишається одним із найбільших клієнтів росії з купівлі трубопровідного газу, а Україна хоче, щоб її й надалі вважали надійним партнером, сподіваючись, що європейські трейдери будуть більше використовувати українські газові сховища.
Крім того, трубопроводи, які не використовуються, можуть стати об’єктами військових атак або прийти в занедбаність, а їхнє відновлення буде дорогим.
російський «Газпром» не відповів на запити журналістів щодо майбутніх потоків. У Міністерстві енергетики України від коментарів відмовилися.
«Нафтогаз України» зазначив, що має намір продовжити транспортування газу в межах угоди, яка закінчується у грудні.
Що передувало?
Місто Суджа в Курській області є останнім перевальним пунктом для експорту російського газу до Європи через Україну.
Видання Washington Post 8 серпня писало, що під час військової операції Україна взяла під контроль газовимірювальну станцію «Суджа», розташовану приблизно за 8 кілометрів углиб росії.
Bloomberg зазначив, що станом на 13 серпня «Газпром» продовжує щоденно постачати газ до Суджі в діапазоні від 37 мільйонів кубічних метрів приблизно до 42 мільйонів кубічних метрів.
- Поділитися: