США не діляться з Україною розвідданими про цілі у росії. Але ЗСУ використали техніку, поставлену американцями — WSJ

Знак у районі міста Суджа у росії
Знак у районі міста Суджа у росіїhromadske

Вашингтон не ділиться з Україною розвідданими про цілі всередині росії, оскільки адміністрація Джо Байдена не хоче, щоб її сприймали як організатора атаки на територію рф.

Про це пише Wall Street Journal із посиланням на високопоставленого посадовця США.

Адміністрація Байдена заявила, що не знала про українську атаку до її початку та заборонила Україні використовувати надані ракети великої дальності ATACMS для ударів по території росії.

Однак українські військові використовували поставлену США бронетехніку типу Bradley і Stryker усередині росії, користуючись розширеними можливостями, які Білий дім надав Україні для відповіді на наступ росіян на Харків у травні.

Навіть деякі українські військові, які дислокувалися біля кордону з рф, не знали про плани майбутньої операції на Курщині, пише WSJ із посиланням на інтерв’ю з десятками залучених українських солдатів.

Прорив кордону очолювали 80 та 82 десантно-штурмові бригади — одні з найпотужніших підрозділів України, які оснащені американською бронетехнікою Stryker та німецькою Marder.

Західна техніка виявилася обмеженою в застосуванні на полі бою на сході та півдні України, де через щільну замінованість землі та безпілотники маневрова війна майже неможлива. Але на Курщині українські механізовані війська рухалися майже без опору. За кілька годин вони просунулися на кілометри вглиб росії, проїжджаючи повз міста та села, а не атакуючи їх в лоб.

З українського боку кордону бійці відправляли ударні безпілотники, щоб уражати ворожі бліндажі, техніку, укріплення та солдатів. За словами неназваного оператора безпілотника, штурмові війська просувалися так швидко, що було важко за ними встигати.

росія спочатку покладалася на військову авіацію, щоб спробувати уповільнити українське просування, а також на легкоозброєні підрозділи Національної гвардії. Україна намагалася протистояти загрозі планувальних бомб, атакуючи аеродроми, з яких злітають російські військові літаки. У перші дні операції Україна атакувала військовий аеродром у Липецькій області, що межує з Курщиною. Військові експерти називають бій, який вели українські сили, ближнім і глибоким водночас.

Щоб уникнути послаблення лінії фронту, Україна направила до рф значну кількість військ із резервних сил, які створювала за підтримки Заходу для проведення операцій наприкінці цього року та у 2025 році. У відповідь росія вивела з України кілька нечисленних бригад загальною чисельністю до 5000 військових. Одна бригада була з Донецької області, що є основним напрямком нинішнього наступу росії, але інші були з менш важливих районів.

З усім тим росії, можливо, доведеться вивести більше військ з України, якщо вона хоче повернути територію.

Що відбувається у Курській області?

Перші неофіційні повідомлення про прорив кордону в Курській області з’явилися 7 серпня. На цьому тлі лідер росії володимир путін заявив про «масштабну провокацію» з боку України.

росія у відповідь оголосила про проведення «антитерористичної операції» в Бєлгородській, Брянській і Курській областях.

Президент України Володимир Зеленський уперше підтвердив бої на Курщині 12 серпня. Станом на 15 серпня під контролем українських бійців уже 1150 м² та 82 населені пункти в регіоні, передавав головнокомандувач ЗСУ. За даними Washington Post, зараз Україна контролює газовимірювальну станцію «Суджа», розташовану приблизно за 8 кілометрів углиб росії.

На контрольованих територіях уже створили військову комендатуру — її керівником став генерал-майор Едуард Москальов.

Тим часом Україна вже запустила гарячу лінію для жителів Курської області, які хочуть евакуюватися, а також опрацьовує можливий гуманітарний коридор до Сум.