Латвія передасть Україні найбільшу партію безпілотників

Фото ілюстративне. Партія безпілотників від Латвії, про яку оголосили 13 серпня 2024 року
Фото ілюстративне. Партія безпілотників від Латвії, про яку оголосили 13 серпня 2024 рокуX / Andris Spruds

Латвія підготувала для України 1400 безпілотників власного виробництва. Це найбільша партія, яку передавала країна. 

Про це міністр оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив у соцмережі Х.

За його словами, у межах міжнародної коаліції дронів, Латвія вже передала Україні 3 тисячі безпілотників різних типів. Міністр також наголосив, що Латвія продовжить підтримувати Україну до перемоги.

«Найбільша партія від латвійських виробників готова до відправлення в Україну. На цьому завершується закупівля Міністерством оборони понад 2700 безпілотників латвійської промисловості для України», — написав Спрудс.

13 серпня Латвія передала Україні чергову партію дронів — майже 500 безпілотників.

Коаліція безпілотників 

У січні Латвія взяла зобов’язання вести коаліцію дронів у межах Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн». Нині у коаліції безпілотників 14 країн — Латвія, Україна, Велика Британія, Австралія, Данія, Франція, Естонія, Італія, Канада, Литва, Нідерланди, Польща, Німеччина та Швеція. 

Цьогоріч Міноборони Латвії виділило на потреби коаліції безпілотників 20 мільйонів євро, з яких понад 10 мільйонів витратять на закупівлі у латвійського оборонно-промислового комплексу. 

Протягом квітня-травня Латвія відправила до України 135 бойових безпілотників різної потужності та засоби радіоелектронної боротьби приблизно на 1 млн євро. У липні Латвія пообіцяла надіслати Україні ще понад 2,5 тисячі бойових безпілотників різних типів і характеристик на 4 мільйони євро.

До кінця року країна продовжить закуповувати бойові безпілотники, насамперед FPV-дрони, якими можна керувати від першої особи. 

Загалом учасники коаліції вже зібрали понад пів мільярда євро на постачання безпілотників до України. Також країни-учасники працюють над створенням спільного фонду, щоб вони могли швидше й ефективніше отримувати фінансування для виробництва дронів у країнах коаліції.