У ЄС вперше офіційно обговорять відправлення своїх інструкторів до України — Welt

Наступного тижня (26 серпня — 1 вересня) міністри закордонних справ і оборони Європейського Союзу вперше обговорять відправлення європейських військових інструкторів до України.

Про це пише німецьке видання Welt із посиланням на джерела.

Крім того, про відправлення своїх інструкторів говоритимуть у вівторок, 27 серпня, на засіданні відповідальних послів ЄС у Комітеті з питань політики та безпеки. Остаточне рішення щодо цього мають ухвалити не пізніше ніж до листопада.

До того часу мають продовжити мандат нинішньої Європейської тренувальної місії для українських солдатів, яку також можуть розширити, включивши підготовку українських військових в Україні.

Раніше неформальні дебати на цю тему вже відбувалися в Брюсселі в липні. Тоді європейські країни поділилися на два табори: тих, хто підтримує відправлення інструкторів до України (Франція, країни Балтії, Польща, Данія і Швеція), та тих, хто виступає проти (Німеччина, Мальта, Австрія, Словенія та Угорщина).

Підставою для обговорень відправлення інструкторів стане конфіденційний документ Європейської служби зовнішніх дій під назвою «Стратегічний огляд Тренувальної місії ЄС в Україні». У документі, який отримало видання Welt, йдеться, що після ухвалення закону про мобілізацію Київ очікує призвати 150 тисяч людей і створити десять нових піхотних бригад.

Водночас Європейська служба зовнішніх дій вказує на недоліки відправлення інструкторів в Україну, серед яких базування стандартів підготовки на реаліях мирного часу та високий рівень загрози для європейських військових.

Відправлення західних військ до України

Президент Франції Емманюель Макрон у лютому на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.

«Але ми нічого не можемо виключати. Ми зробимо все, що повинні, аби росія не змогла виграти в цій війні», — казав тоді Макрон.

Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступила із заявами, що вони не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали в Білому домі США, а також у Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.

Речник лідера рф дмитро пєсков заявив, що якщо відправлення військових країн НАТО до України відбудеться, «то доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення росії та Альянсу».