Українські військові показали застосування дрона з термітним зарядом по окупантах (ВІДЕО)

Українські військові підтвердили застосування дронів із термітними боєприпасами для знищення ворожих сил.
Про це пише «АрміяInform».
Дронарі підрозділу Khorne group 116 механізованої бригади опублікували відео з кадрами застосування дрона з термітним зарядом.
«Ми проти того, щоб хтось ділився новими технологіями знищення ворога на відео в інтернеті. Але це вже зроблено, тому ми ділимося нашим відео, де орки спалюються термітними боєприпасами», — йдеться у дописі.
Раніше бійці 108 бригади ТрО показали, як за допомогою FPV-дрона із запалювальною сумішшю випалили лісосмугу в «сірій зоні» на Запоріжжі.
Ще у лютому повідомлялося, що українські безпілотники почали застосовувати вільнопадні термітні боєприпаси для знищення техніки та фортифікацій. Наприклад, українські військові публікували відео, як скидали термітні боєприпаси через люки покинутої російської бронетехніки та танків для їх знищення.
Температура горіння термітної шашки становить 2500 градусів за Цельсієм, тобто такий снаряд може прогоріти сталеві корпуси легкоброньованих транспортних засобів.
Forbes зазначає, що використання такої зброї на війні «завжди було суперечливим», але міжнародне гуманітарне право дозволяє застосовувати її проти певних військових цілей у випадках, коли неможливо використати менш шкідливу зброю (правило 85).
Зазначимо, росія неодноразово застосовувала на війні проти України заборонену зброю. З лютого 2023 року до квітня 2024 року українські військові зафіксували 1891 випадок застосувань росіянами боєприпасів із хімічними речовинами. Основним способом доставлення таких боєприпасів є використання безпілотних літальних апаратів, переважно зі скидом К-51.
Також війська рф скидали заборонені фосфорні бомби, снаряди з флешетами — крихітними металевими дротиками, заборонені запалювальні снаряди з термітними шарами (температура горіння таких снарядів приблизно 3000°C) тощо.
Водночас в Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) вважають, що свідчення, надані Україною та росією про використання арміями обох країн хімічної зброї, є «недостатньо обґрунтованими».
- Поділитися: