«Ми хочемо повернути у стрій тих, хто в СЗЧ»: у Раді анонсували ще один законопроєкт
У Верховній Раді нині працюють над законопроєктом, який передбачає повне звільнення від кримінальної відповідальності, якщо після самовільного залишення частини (СЗЧ) добровільно повернутись у військо. Такий проєкт зареєструють уже найближчими днями.
Про це в коментарі hromadske заявив народний депутат, член парламентського комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
Від попереднього закону, який декриміналізує перше СЗЧ, цей проєкт має відрізнятись тим, що кримінальне провадження навіть не відкриватимуть.
«Нинішній закон працює, але тільки тоді, коли людині вже повідомлено про підозру і суд ухвалює рішення про звільнення її від кримінальної відповідальності. А ми хочемо усунути цю можливість, щоб людина навіть не перебувала в орбіті кримінального провадження, якщо вона добровільно повернеться. А це дуже багатьох стримує від повернення на військову службу. Тобто ми хочемо, щоб була можливість повернутися до військової служби без страху мати судимість», — зазначив депутат.
За його словами, це одне з напрацювань робочої групи профільного комітету ВР, яке має на меті нівелювати фактори зниження темпів мобілізації. Він визнав, що зниження є, але воно нібито «несуттєве». А про «радикальні заходи», зокрема щодо зниження призовного віку, нині не йдеться.
Водночас Веніславський запевнив, що інформація про те, що в СЗЧ нині понад 100 тисяч військових, не відповідає дійсності. Він каже, що «їх менше», однак додає, що не може розголошувати закриту інформацію.
На питання, чи немає після випадку публічного СЗЧ парламентських дискусій про чіткі терміни служби й чи не очікується обіцяний законопроєкт від Міноборони, Веніславський відповів:
«Ми на засіданні будемо ці питання порушувати. Очікуємо на зустріч міністра. Зараз я не готовий це коментувати. Ми очікуємо цю інформацію від міністра оборони».
Більше про СЗЧ
21 вересня військовослужбовець 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов оголосив, що самовільно залишив частину. Так він прагнув привернути увагу до відсутності встановлених термінів служби у війську.
Після цього інциденту в 56 бригаді почали службове розслідування, а правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 408 Кримінального кодексу України — дезертирство.
Цей випадок, зокрема, оголив проблему масових СЗЧ у війську: за різними даними, самовільно залишили частини приблизно 100 тисяч людей.
- Поділитися: