У Раді не обговорюють зниження мобілізаційного віку, але такі «сигнали» від ЗСУ є — депутат
У Верховній Раді та її оборонному комітеті немає обговорень зниження віку для мобілізації, а проте Збройні сили України дають «сигнали», що їм потрібні люди з іншою фізичною підготовкою.
Про це сказав депутат та член комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Вадим Івченко в етері «Громадське радіо».
За його словами, ці «сигнали» від ЗСУ стосуються того, що людям 47-50 років «важкувато виконувати деякі бойові завдання, які просять командири бригад». Івченко каже, що треба «навести лад у Збройних силах України», щоб фізично краще підготовлені люди не виконували тилову роботу.
«Тоді, коли суспільство побачить лад у ЗСУ, тоді можна говорити про зниження віку або про більш фахову мобілізацію. Ми ж говорили, що мобілізація має бути не так, що “всіх підряд хапати”. А лише тих, хто буде виконувати у певних частинах завдання», — вважає депутат.
Водночас він запевняє, що на порядку денному його комітету немає питання про зниження віку для мобілізації й це зовсім не обговорюють у Верховній Раді.
Раніше колега Івченка з того самого комітету депутат Роман Костенко заявив, що, оскільки рівень мобілізації в Україні знизився після кількох місяців дії відповідного закону, треба вживати «радикальних» заходів — наприклад, знижувати мобілізаційний вік.
Зменшення призовного віку
2 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників із 27 до 25 років. Парламент ухвалив його ще у 2023 році.
Такі зміни до законодавства щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників спільно напрацювали Міністерство оборони та Збройні сили України.
Там пояснювали, що під час дії режиму воєнного стану немає потреби в перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років. А президент Володимир Зеленський казав, що зниження призовного віку потрібне, бо молоді люди мають кращу фізичну підготовку, а також швидше орієнтуються в технологіях, які широко застосовуються в бойових діях.
- Поділитися: