У Конгресі закликали США і НАТО розглянути можливість атаки на військових КНДР в Україні

Сполучені Штати та союзники по НАТО повинні розглянути можливість атаки «безпосередньо на північнокорейські війська», якщо вони перебуватимуть на території Україні й братимуть участь у бойових діях на боці росії.

Про це заявив конгресмен, голова комітету з розвідки Палати представників Майк Тернер, повідомляє «Голос Америки».

Конгресмен також вважає, що українські військові повинні мати можливість атакувати легітимні військові цілі на території росії зброєю, яку постачають США чи союзники по НАТО, або ж власною зброєю без обмежень.

Тернер також наголосив, що участь військ КНДР у війні проти України має стати червоною лінією для США та НАТО і що союзники не мають виключати напад на північнокорейські війська, якщо вони воюватимуть в Україні.

Він переконаний, що північнокорейським військам «не місце в Європі, вони не мають нападати на європейську країну».

«Сполучені Штати та союзники по НАТО повинні серйозно обговорити й розглянути можливість нападу безпосередньо на північнокорейські війська, якщо вони є в Україні і атакують її», — заявив Тернер.

Водночас Майк Тернер наголосив, що рішення про напад на північнокорейські війська не мусить бути обов’язково ухвалене, але, на його думку, «обґрунтовану дискусію на цю тему потрібно провести».

«Я думаю, що вони повинні обговорити, що північнокорейські війська не повинні бути вільними від того, щоб бути дійсними військовими цілями Сполучених Штатів та НАТО», — додав Тернер.

Війська КНДР на війні проти України

22 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що отримав інформацію про підготовку росією двох підрозділів з північнокорейських військових. Можливо, це будуть дві бригади по 6 тисяч людей кожна. Перед цим північнокорейських військових зафільмували у військовій частині 127 мотострілецької дивізії рф у селі Сергіївка Приморського краю.

Уже 24 жовтня ГУР МОУ підтвердило прибуття перших підрозділів КНДР на Курщину. Українська розвідка вважала, що вже 27-28 жовтня північнокорейських військових мали застосувати в зонах бойових дій проти України.

російський лідер володимир путін не заперечив наявність військових КНДР у росії, покликаючись на договір про партнерство між рф та Північною Кореєю. За його словами, те, у який спосіб країни реалізуватимуть пункти цього договору, — «це вже наша справа».

На тлі цього південнокорейські медіа писали, що Південна Корея може розглянути передання «наступальної» зброї Україні та навіть відправити свій персонал для допиту полонених з КНДР.