Дозвіл США на удари вглиб росії: У Держдепі кажуть, що Вашингтон не змінював своєї політики
Сполучені Штати не змінювали своєї політики щодо застосування Україною американської далекобійної зброї для атак по території росії.
Про це заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер під час брифінгу 18 листопада.
На запитання журналіста, чи може Україна завдавати ударів по росії американськими ракетами, Міллер відповів, що наразі «не має жодних оновлень політики».
А втім, він додав, що США «чітко дали зрозуміти», що будуть «адаптуватися та коригувати можливості, які надають Україні, коли це буде доцільно».
«Але у мене немає жодних нових політичних новин, про які я можу говорити сьогодні», — сказав речник Держдепу.
Він також відповів на російські звинувачування у бік США в ескалації через можливий дозвіл Україні на далекобійні удари, нагадавши, що це росія залучила війська КНДР для війни у центрі Європи.
Журналіст заявив, що росія розгорнула північнокорейські війська на своїй території, на що Міллер зауважив, що Україна може захищатися від окупації, здійснюючи атаки всередині росії.
Нагадаємо, глава європейської дипломатії Жозеп Боррель підтвердив, що Сполучені Штати дозволили Україні бити по території рф ракетами дальністю до 300 км.
Що передувало?
Газета New York Times із посиланням на американських посадовців повідомила, що президент США Джо Байден дозволив українським військовим використати далекобійні ракети ATACMS для ударів по території росії. Згодом про це також написало інформаційне агентство Reuters.
Як пояснили співрозмовники журналістів, дозвіл на застосування ATACMS став відповіддю на рішення росії залучити війська КНДР для війни проти України.
Президент Володимир Зеленський опосередковано підтвердив цю інформацію, зазначивши, що «ракети самі за себе скажуть».
Видання «РБК-Україна» пише, що Велика Британія та Франція також дозволили Україні використовувати далекобійні ракети Storm Shadow/SCALP проти цілей у росії, однак обмежили територію для ударів. Проте офіційно у Лондоні та Парижі цю інформацію не підтверджували.
- Поділитися: