Лукашенко про ядерні боєголовки в Білорусі: Це не жарт, їхнє ввезення навіть не помітили

Олександр Лукашенко під час візиту на завод у місті Борисов
Олександр Лукашенко під час візиту на завод у місті БорисовСайт президента Білорусі

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко пригрозив, що може використати ядерну зброю, яку Білорусі нещодавно передала росія. Він наголошує, що «це не жарт».

Про це він сказав під час робочої поїздки на один із заводів, передає наближений до нього Telegram-канал «Пул Первого».

Лукашенко стверджує, що в Білорусь ввезли «не один десяток» тактичних ядерних боєголовок із росії. А ті, хто вважає це «жартом», мовляв, «навіть не помітили, як ми сюди їх завезли».

Він також заявив, що попередив «усіх своїх ворогів, друзів і суперників» про «миттєву відповідь» у разі перетину білоруського кордону.

«Я не буду дивитися — ядерна зброя чи ще якась. Про це ми домовилися з росіянами ще до того, як вони повернули нам ядерну зброю», — каже самопроголошений очільник Білорусі.

Ядерна зброя в Білорусі

Ще влітку 2022 року глава рф володимир путін заявив, що росія передасть Білорусі ракетні комплекси «Іскандер-М», які, зокрема, можуть мати ядерні боєголовки.

У грудні на переговорах у Мінську путін і Лукашенко домовилися про подальшу військову співпрацю. Згодом путін заявив, що 1 липня в Білорусі мають закінчити будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї.

Лукашенко заявив, нібито західні країни намагаються втягнути Білорусь у війну, і саме тому країні потрібна ядерна зброя. Водночас він запевнив, що не намагається будь-кого залякувати чи шантажувати.

У червні 2023 року українська розвідка казала, що поки рф не передала Білорусі жодної ядерної боєголовки, але додала: процес можливого переміщення вже відбувається.

У Розвідувальному управлінні Міністерства оборони США (DIA) заявили, що не мають підстав сумніватися в заяві володимира путіна про те, що росія вже перемістила першу партію тактичної ядерної зброї до Білорусі.

Представники розвідуправління також уточнили, що не вірять, що переміщення зброї до Білорусі збільшить ризик ядерного інциденту, оскільки боєголовки будуть зберігатися на складах, а не на кордоні.

Зрештою, у квітні 2024-го Лукашенко підтвердив отримання «кількох десятків найсучасніших ядерних боєприпасів».