WP: Європа може відправити до України війська, але не під прапором НАТО, бо це не прийме рф

Ілюстративне фото. Британські військові
Ілюстративне фото. Британські військовіFacebook / British Army

Європейські країни можуть направити в Україну свої війська, однак вони будуть діяти не як війська НАТО, адже це не приймуть у росії й для цього потрібен консенсус усіх членів Альянсу.

Про це пише Washington Post із посиланням на офіційних осіб, які беруть участь у дискусіях щодо відправлення військ.

За їхніми словами, робоча концепція полягає в тому, що група європейських країн збере свої сили, які будуть підтримувати режим припинення вогню або діяти як стримувальний фактор проти будь-яких майбутніх нападів росії.

Такі сили не будуть об’єднуватися під прапором НАТО, оскільки для цього потрібен консенсус між членами Альянсу й таку ідею росія сприйняла як неможливу.

За даним WP, така ідея викликала інтерес, зокрема з боку Великої Британії, балтійських країн та країн Північної Європи. Однак поки неясно, які саме країни візьмуть на себе зобов’язання надіслати війська, у якій кількості і яким буде їхній мандат.

Видання покликається на аналітиків і офіційних осіб, які кажуть, що для створення таких сил треба буде зібрати «десятки тисяч військових». І хоч туди не ввійдуть американські війська, вирішальне значення може мати політична та матеріально-технічна підтримка від США.

Крім того, ключове питання, яке обговорюють у Європі, — що станеться, якщо росія атакує розгорнуті європейські сили. Чиновник, який брав участь в обговореннях каже, що «є багато поглядів, але ще немає рішень».

Співрозмовники WP наголошують, що такі переговори досі перебувають на ранній стадії, адже мир в Україні залишається далекою перспективою.

Західні війська в Україні

Президент Франції Емманюель Макрон у лютому на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, тоді він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.

Нещодавно французьке видання Le Monde написало, що окремі європейські лідери знову повернулися до дискусії про можливе відправлення західних військ до України через потенційну відмову Дональда Трампа надавати допомогу Києву.

Тим часом американські ЗМІ поширювали план врегулювання війни в Україні, який нібито запропонували радники новообраного президента США.

Він, зокрема, передбачає створення демілітаризованої зони на замороженій лінії фронту між росією та Україною, а безпеку там гарантуватимуть війська європейських країн.

Раніше про готовність відправити миротворців казали в Італії та Німеччині, тим часом у Польщі заявили, що не планують відправляти свої війська.

А в Нідерландах допустили варіант, що миротворчу місію ЄС можна відправити в Україну без одноголосного рішення всіх країн блоку.