У Фінляндії розробили протипіхотний дрон для України

Фінська компанія Insta представила безпілотник Steel Eagle збільшеного радіуса дії, який розробили спільно з українськими фахівцями. Дрон продаватимуть на українському ринку.
Про це пише Yle.
Дрон оснащений пропелером, розробленим українським партнером Insta, системою радіосигналів для керування, функцією передачі даних і окулярами для пілота. В окулярах є режим «першої особи», що дозволяє пілотові спостерігати за навколишнім середовищем з погляду дрона.
Також у Фінляндії розробили заряд, який містить вибухівку й стріляє сталевими та вольфрамовими кулями. Вольфрам — це твердий метал, з якого раніше виготовляли, наприклад, нитки для ламп розжарювання. Він має найвищі температури плавлення та кипіння серед хімічних елементів. Наразі цей матеріал є однією з сировинних баз оборонної промисловості.
Ці кулі здатні пробити дах звичайного або легкоброньованого автомобіля з висоти кількох десятків метрів. Загалом заряд дрона призначений для знищення піхоти. Як вказує Yle, якби солдати перебували на території розміром із футбольне поле, трьох таких безпілотників вистачило б, щоб убити або поранити їх.
Дрон має великий радіус дії та стійкий до перешкод. Розробка з’явиться на заході SecD Day в Гельсінкі.
За даними Асоціації оборонної та аерокосмічної промисловості Фінляндії, окрім Insta, більш як 10 оборонних компаній країни безпосередньо співпрацюють з українськими компаніями.
Українське виробництво дронів
Президент Володимир Зеленський заявляв, що у 2024 році Україна планує виробити мільйон дронів та збільшити виробництво артилерії.
Ексочільник Мінстратегпрому Олександр Камишін уточнював, що мільйон дронів у 2024 році, анонсований Зеленським, — це лише FPV. Окрім цього, є можливість виробити понад 10 тисяч ударних дронів середньої та більшої дальності.
Вже наприкінці травня 2024 року стало відомо, що мільйон дронів в Україні вже є.
Згодом заступник міністра оборони Дмитро Кліменков розповів, що майже 100% дронів для Сил оборони наразі виготовляють в Україні. Найбільша частка припадає на приватний бізнес.
А 3 січня 2025 року стало відомо, що президент Зеленський доручив виробити щонайменше 30 000 далекобійних дронів. Також українські підприємства планують виготовити близько 3000 крилатих ракет і ракет-дронів.
За даними Мінстратегпрому, Україна має достатньо потужностей, аби виробляти за рік 3 мільйони дронів різних типів. А втім, потрібне фінансування.
- Поділитися: